Kelly Olynyk je uprizoril najboljšo predstavo v karieri, zbral je 32 točk. V Bostonu, kjer je igral med letoma 2013 in 2017, je 26-letnik zaradi številnih dobrodelnih akcij sila priljubljen. Foto: Reuters

Bilo je nekaj posebnega. Prav vsi so mi izkazali neverjetno naklonjenost. Lepo se je vrniti in igrati pred njimi. Res je nekaj posebnega. To, da te prepoznajo in te počastijo na tak način, se ne zgodi prav pogosto.

Kelly Olynyk, prvi strelec tekme v Bostonu
Kyrie Irving ni mogel preprečiti poraza Bostona proti Miamiju. Foto: Reuters
Košarkarjem Los Angeles Lakersov je v Houstonu uspelo premagati najboljšo ekipo lige. Ob zmagi je blestel Kyle Kuzma, ki je Rocketsom nasul 38 točk. James Harden jih je za gostitelje zbral še 13 več. Tekmo je na začetku zadnje četrtine zaradi poškodbe stegenske mišice zapustil prvi organizator igre Houstona Chris Paul (na fotografiji z žogo). Foto: Reuters
Dwight Howard je s soigralci klonil pred Torontom. Foto: Reuters
Zach Randolph je k zmagi Sacramenta prispeval 21 točk. Foto: Reuters

Zelo priljubljenemu Olynyku so navijači Bostona pred začetkom tekme namenili stoječe ovacije, nato pa so ob njegovi predstavi večkrat utihnili. "Bilo je nekaj posebnega. Prav vsi so mi izkazali neverjetno naklonjenost. Lepo se je vrniti in igrati pred njimi. Res je nekaj posebnega. To, da te prepoznajo in te počastijo na tak način, se ne zgodi prav pogosto," je bil po tekmi ganjen 26-letni Kanadčan.

16-kratni prvaki Lige NBA so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, vodili so že za 12 točk, a so se gostje s Floride počasi, a vztrajno vračali. Po šestih minutah tretje četrtine je izid s trojko izenačil Josh Richardson. Sledil je delni izid 13:4, s katerim je Miami povedel za devet točk. Boston se je nato približal na dve točki zaostanka, potem ko je Al Horford zadel prosti met, a so se gostje spet 'odlepili'.

Po vnovičnem delnem izidu - tokrat je bilo 12:2 - so povedli za 12 točk, prednost pa so kljub poznejši skorajšnji vrnitvi varovancev Brada Stevensa uspeli zadržati do konca. Ob sireni je Kyrie Irving (s 33 točkami prvi strelec Celticsov) zgrešil met za zmago.

"Igrali smo samo z devetimi, zmanjkovalo nam je igralcev, postajali so vse bolj utrujeni. Vedel sem, da bo vsak moral v drugem polčasu odigrati po 20 minut," je po tekmi priznal trener Miamija Erik Spoelstra, ki pa je bil nad razpletom - seveda - navdušen. Miami je letos prekinil Bostonov niz 16 zaporednih zmag, tudi tokrat se je izkazal za pretrd oreh.

Edini slovenski košarkar v Ligi NBA Goran Dragić je zaradi bolečin v levem komolcu izpustil še drugo tekmo zapored, pred obračunom v Bostonu je manjkal še na tekmi v Atlanti. Miami sicer zaradi poškodb ni mogel računati na kar šest igralcev.