Brook Lopez je zbral 29 točk in 11 skokov. Iz igre je metal 12/21, od tega 4/11 za tri točke. Foto: Reuters

V tem delu je Brooke Lopez dosegel 13 od svojih 29 točk, Giannis Antetokounmpo jih je ob 14 skokih vknjižil 24, Bucksi pa so tekmo končali z delnim izidom 10:0. Toronto je zgrešil zadnjih osem metov iz igre. Malcolm Brogdon je prispeval 15 točk, Nikola Mirotić 13.

"To seveda veliko pove o značaju tega moštva. Tudi, ko jim ne gre, se ne predajo, tako da je to postala že nekakšna iztočnica v končnici. Verjamem, da če se bomo držali tega, kar počnemo, lahko pričakujemo, da se bodo zgodile zelo lepe stvari," je povedal trener Milwaukeeja Mike Budenholzer.

Kawhi Leonard je bil z 31 točkami (met 10/26) najučinkovitejši Raptor, a je v zadnji četrtini zgrešil vse svoje mete iz igre. Kyle Lowry je odigral tekmo končnice in dosegel 30 točk. V zadnji četrtini je iz igre metal 5/7, njegovi soigralci pa 0/15 (!?).

Lopez je dobri dve minuti pred koncem z zabijanjem poskrbel za vodstvo Bucksov, ki ga niso več izpustili iz rok. V naslednjem napadu je 31-letni center zadel še trojko. Pri Milwaukeeju so trije igralci vknjižili dvojnega dvojčka. Poleg Antetokounmpa še Lopez (11 skokov) in Middleton (11 točk, 11 skokov).

Milwaukee ima v končnici izkupiček 9:1. Izgubil je le uvodno tekmo v seriji proti Bostonu.

Toronto je vodil tudi za 13 točk in v zadnjo četrtino vstopil z naskokom sedmih točk. Skupno je bil v ospredju 37 od 48 minut. "Zadnja četrtina nas je ubila. V tem delu so nas nadigrali. Postali so bolj agresivni, zadeli so nekaj težkih metov. Res boli, ko izgubiš tako tekmo, toda imeli smo svoje možnosti in iz tega se bomo zagotovo nekaj naučili," je povedal Lowry, ki je zadel 7 od 9 metov izza črte.

V noči na petek bosta drugo tekmo odigrala Golden State in Portland. Branilci naslova bodo spet igrali brez Kevina Duranta.