Dvoboj najboljših strelcev tekme, Nikole Mirotića in Anthonyja Randolpha. Foto: EPA

To je bil 26. medsebojni evropski obračun v tem stoletju, 14. pa je bil boljši Real. Madridčani so Barci prizadejali drugi poraz v Evroligi, sami pa so vknjižili peto zmago, tretjo zapored. Dobili so še drugi medsebojni dvoboj v tej sezoni, potem ko so bili boljši v španskem superpokalu, prav tako v svojem Wizink Centru.

Gostitelji so sijajno začeli tekmo in s serijo 15:0 na krilih Facunda Campazza in Randolpha povedli 17:3. Po prvi četrtini so vodili kar za 18 (32:14), a se je v nadaljevanju ekspresno situacija obrnila. Barca je odgovorila z delnim izidom 18:0 in se približala na 37:35, razigrani Nikola Mirotić pa je poskrbel, da so Katalonci na odmor odšli celo s prednostjo (48:50). Ključno razliko je Real naredil takoj na začetku drugega dela, ko mu je uspela nova velika serija, tokrat 13:0 in vodstvo 61:50. Barca se je pred zadnjimi desetimi minutami še približala na 71:64, a je v zadnji četrtini domača zasedba brez težav tekmo mirno pripeljala do konca.

Oči so bile na dvoboju uprte v Mirotića. Črnogorec s španskim potnim listom se je pred letošnjo sezono po sedmih letih v Ligi NBA vrnil v Španijo in podpisal z Barco, s čimer je postal najbolje plačani košarkar na stari celini. Izvrstni krilni center se je pred tem kalil v mlajših selekcijah kraljevega kluba, leta 2008 pa debitiral za prvo ekipo, v kateri je nato igral še štiri sezone. V dresu Reala je bil dvakrat izbran za najboljšega mladega košarkarja Evrolige. Z 19 točkami je bil sicer prvi strelec tekme. Pri Realu je bil najboljši Randolph s 16, Američan s slovenskim potnim listom pa je ujel tudi sedem odbitih žog.


8. krog:
REAL MADRID - BARCELONA
86:76 (32:14, 16:36, 23:14, 15:12)
Randolph 16 (4/9 iz igre) in 7 skokov, Campazzo in Deck po 13; Mirotić 19, Tomić 13.

BASKONIA - MACCABI
83:113 (21:28, 11:27, 26:31, 25:27)
Šengelia 31; Wilbekin 20, Bryant 19.

PANATHINAIKOS - ALBA BERLIN
105:106 (31:31, 18:27, 20:16, 19:14) - po dveh podaljških
Papapetrou 39; Hermannsson 20, Nnoko 17.

HIMKI MOSKVA - OLIMPIA MILANO
87:79 (22:25, 25:26, 18:14, 22:14)
Šved 24, Jerebko 19; Scola 16.

ANADOLU EFES - ZENIT
90:88 (21:14, 21:16, 27:20, 21:38)
Micić 24, Larkin 23; Hollins 26.

CSKA MOSKVA - FENERBAHČE
88:70 (21:17, 18:17, 25:15, 24:21)
James 31, Strelnieks 23; Sloukas 20.

CRVENA ZVEZDA - ASVEL
* 72:74 (16:14, 20:18, 18:15, 11:18)
Baron 16, Brown 15; Jean-Charles 20, Jekiri 18, Jackson 11.
* - po podaljšku

OLYMPIACOS - ŽALGIRIS
83:74 (19:18, 18:21, 23:16, 23:19)
Spanoulis 16, Milutinov in Paul 14; Landale 23, Lekavičius 14.

VALENCIA - BAYERN
82:56 (20:16, 19:13, 20:18, 23:9)
Marinković 19, Motum 14, Vives 13; Vučić 14, Lo 11.

Ekipa
ZPRToč.
Maccabi Tel-Aviv8629914
CSKA Moscow8629414
FC Barcelona8625114
BC Khimki Moscow8623614
Anadolu Efes SK8623114
Olimpia Milano8621914
Real Madrid853613
Asvel Basket853-4013
Panathinaikos Athens8442312
Baskonia Vitoria-Gasteiz8351111
BC Zalgiris Kaunas835-211
Bayern Munich835-2711
BC Olympiakos Piraeus835-3911
Crvena Zvezda826-1910
Fenerbahce Istanbul826-4710
Valencia Basket826-5110
Alba Berlin826-5810
Zenit St Petersburg826-8710