Luka Dončić se je razigral v drugem polčasu. Foto: AP

Denver je dokazal, da je trenutno zasluženo najboljša ekipa Zahoda, še nikoli ni tako uspešno začel sezone (21 zmag in 9 porazov). 24-letni Jokić je bil z 32 točkami in 16 skoki neustavljiv. Že v tretji četrtini je prejel četrto osebno napako in takrat so bili Nuggetsi v težavah. Ko se je vrnil na parket, pa so si priigrali odločilno prednost. Tretjo četrtino so končali z delnim izidom 14:0 in povedli s 105:95.

19-letni Dončić je 17 izmed 23 točk dosegel v drugem polčasu, trikrat je bil tudi natančen izza črte. Zbral je skoraj polovico vseh podaj Mavsov (12 od 26). Na parketu je bil 35 minut, kar je največ med vsemi gostujočimi igralci. Najboljši strelec Dallasa je bil Harrison Barnes s 30 točkami.

Dve trojki Dončića v uvodni četrtini
Sredi uvodne četrtine je Dallas s tremi zaporednimi trojkami prišel do prednosti (13:20). Dončić je najprej zadel izza črte z značilnim korakom nazaj, nato je zaposlil Wesleyja Matthewsa, ki je bil prav tako natančen. Po zgrešenem metu Jokića je nato še ujel žogo in se takoj odločil še za en met za tri točke. Ob koncu prve četrtine se je razigral Trey Lyles in Nuggetsi so imeli točko naskoka (34:33).

Nikola Jokić je z vrhunsko predstavo potopil Maverickse.
Nikola Jokić je z vrhunsko predstavo potopil Maverickse. "Joker" je najzaslužnejši, da so Nuggetsi vodilna ekipa Zahoda. Take košarkarske evforije v mestu ni bilo vse od finala Zahodne konference proti LA Lakersom maja 2009. Foto: Reuters

22 točk Jokića do odmora
Na začetku druge četrtine je trojko zadel tudi veteran Dirk Nowitzki, ki je bil tokrat na parketu sedem minut. Jokić je že do odmora prispeval 22 točk in 9 skokov za vodstvo Denverja s 74:69, potem ko je Mason Plumlee spektakularno zadel po prodoru prek celotnega igrišča ob pisku sirene. Dončić je v 16 minutah prispeval 6 točk (2/7 iz igre) in 6 podaj.

Denver z delnim izidom 14:0 do preobrata
Na začetku drugega polčasa je Jokić naredil četrto osebno napako in trener Michael Malone je izgubil živce. Dobil je tehnično napako in tehtnica se je prevesila na stran gostov. Brez visokega Srba so bili Nuggetsi precej manj nevarni. Dončić je zadel trojko z leve strani za vodstvo Dallasa za štiri točke (89:93). Po njegovih dveh prostih metih se je Mavsom ustavilo v napadu. Kar štiri minute niso dosegli niti točke in Denver je s serijo 14:0 prišel do ključne prednosti po 36 minutah (105:95). Vse se je seveda vrtelo okoli Jokića, ki je bil po vrnitvi na parket neustavljiv.

Sedem minut pred koncem so se Mavsi po košu Dončića približali na 110:106, vendar sta Monte Morris in Jamal Murray poskrbela za mirno končnico v Pepsi Centru, kjer so se navijači veselili že sedme zaporedne zmage.

Sledijo še tri zahtevna gostovanja
Ta teden je spored za Maverickse zares naporen. V četrtek sledi tekma v Staples Centru z LA Clippersi, nato pa še srečanji pri prvakih v Oracle Areni in v Portlandu.

Nuggetsi so dobili devet izmed zadnjih enajstih tekem. Manjkali so poškodovani Paul Millsap, Gary Harris in Will Barton, vendar se to ni poznalo.

Trener Rick Carlisle se je znova jezil na sodnike. Že sredi prve četrtine je prejel tehinčno napako. Foto: AP

Vroči Brooklyn ugnal Lakerse
Košarkarji Brooklyna so se veselili šeste zaporedne zmage, kar jim ni uspelo že štiri leta. Izmed 17.732 gledalcev v Barclays Centru je bilo veliko navijačev LeBrona Jamesa (rumenih dresov s številko 23 zares ni manjkalo), ki je bil znova blizu trojnega dvojčka (36 točk, 13 skokov in 8 podaj), a mu ni uspelo preprečiti tretjega poraza Jezernikov na zadnjih štirih tekmah. Netsi so bili boljši s 115:110.

D'Angelo Russell je bil še posebej motiviran proti nekdanjim soigralcem. Foto: Reuters

Russell pokopal nekdanje soigralce
Brooklyn je vodil večino tekme, sedem minut in pol pred koncem celo s 100:87, a so nato Lakersi z delnim izidom 10:0 prišli do napete končnice. Odločil jo je D'Angelo Russell s trojko 22 sekund pred koncem. 22-letnik je bil drugi izbor na naboru Lige NBA leta 2015, Lakersi so od njega veliko pričakovali, a po dveh sezonah je odšel v Brooklyn. Nekdanjim soigralcem je nasul 22 točk in prispeval še 13 podaj (rekord kariere).

"To je res poseben občutek. Še nikoli v karieri nisem dobil šest tekem zaporedoma v Ligi NBA. To je nekaj posebnega," je bil zadovoljen Russell.

Lakersom se je zelo poznalo, da sta poškodovana Brandon Ingram in Rajon Rondo, center JaVale McGee pa je zbolel.

Larry Nance jr. je ob pisku sirene zagotovil zmago Clevelandu. Foto: Reuters

Nance ob sireni šokiral Pacerse
Indiana je presenetljivo izgubila proti Clevelandu z 91:92. Junak večera je bil Larry Nance jr., ki je po zgrešenem metu Rodneyja Hooda odbito žogo potisnil od table skozi obroč ob pisku sirene. S 15 točkami in 16 skoki (rekord kariere) je bil najzaslužnejši za zmago Cavaliersov, ki so bili že v izgubljenem položaju. Victor Oladipo je zgrešil dva prosta meta devet sekund pred koncem in s tem ponudil zadnji napad Clevelandu. To je bila šele osma zmaga Cavaliersov, ki so igrali brez Kevina Lova, Jordana Clarksona in Tristana Thompsona.

Torkove tekme:
DENVER - DALLAS 126:118
Jokić 32 (13/25 iz igre, 2/6 za tri) in 16 skokov v 35 minutah, Murray 22 in 15 podaj, Morris in Lyles po 16, Hernangomez in Beasley po 12, Plumlee 11 in 9 skokov, Craig 5; Barnes 30 (10/16 iz igre, 5/8 za tri), Dončić 23 (5/15 iz igre, 3/9 za tri), 12 podaj in 6 skokov v 35 minutah, Matthews 14, Jordan 11 in 12 skokov, Barea 10, Harris 9, Brunson in Powell po 8, Nowitzki 3 v 7 minutah, Finney Smith 2.

INDIANA - CLEVELAND 91:92
Sabonis 17 (7/9 iz igre) in 9 skokov, Bogdanović 14; Hodd 17, Nance 15 in 16 skokov, Burks 14.

ATLANTA - WASHINGTON 118:110
Collins 20 in 13 skokov, Young 19, Lin 16, Len 15; Beal 29 (11/17 iz igre) in 10 skokov, Ariza 19, Wall 15.

BROOKLYN - LA LAKERS 115:110
Russell 22 (4/9 za tri) in 13 podaj, Harris 19 (3/4 za tri), Dinwiddie 18, Hollis Jefferson 17; James 36 (13/23 iz igre), 13 skokov in 8 podaj, Ball 23 (5/9 za tri), Kuzma 22 in 11 skokov.