Kevin Durant je bil drugi najbolj razpoložen igralec Golden Statea. Warriorsi so postali prva ekipa v zgodovini Lige NBA, ki se ji je skozi končnico v veliki finale uspelo prebiti brez poraza. Foto: Reuters
Manu Ginobili
Manu Ginobili, ki bo julija dopolnil 40 let, je najverjetneje odigral zadnjo tekmo v Ligi NBA. Vseh 15 sezon onkraj luže je odigral v dresu San Antonia, s katerim je osvojil štiri šampionske prstane. Foto: Reuters
Golden State že v finalu Lige NBA

San Antonio od poškodbe Kawhija Leonarda na prvi tekmi ni bil dorasel nasprotnik zdajšnjim podprvakom lige. Na prvi tekmi je ekipa iz Teksasa vodila, po vnovični poškodbi gležnja, zaradi katere je bil eden izmed treh kandidatov za najkoristnejšega igralca rednega dela letošnje sezone primoran izpustiti druge tekme konferenčnega finala, je bilo praktično vsega konec.

Warriorsi, ki letos v končnici rušijo vse pred seboj, so zavohali kri, izkoristili so odsotnost enega najboljših obrambnih igralcev lige in brez večjih težav pometli San Antonia na počitnice. Zdaj bodo že tretjič zapored zaigrali v velikem finalu Lige NBA, na nasprotnika z Vzhoda - Cleveland ali Boston - še čakajo.

+22 najvišja prednost
Gostitelji so na tekmi vodili le dvakrat, in sicer v uvodnih minutah, ko so povedli z 2:0 in 4:2. Zatem je Warriorsem uspel niz 19:3, s katerim so smuknili v vodstvo (+14) in ga tako rekoč zadržali do konca. Najvišja prednost je bila 22 točk, zanjo je sredi tretje četrtine z zadetima prostima metoma poskrbel Draymond Green, eden najbolj razpoloženih igralcev na tekmi. Dosegel je 16 točk, več sta jih od soigralcev zbrala le Stephen Curry (36) in Kevin Durant, ki je 29 točkam dodal še 12 skokov. Na drugi strani je bil najučinkovitejši Kyle Anderson, ki se je ustavil pri 20 točkah, Manu Ginobili jih je dosegel 15.