Golden State ni našel odgovora na eksplozivnost Russlla Westbrooka. Foto: Reuters
Kevin Durant je na pragu drugega velikega finala v karieri. Foto: Reuters

Vlogo Kevina Duranta s prejšnjega obračuna je prevzel Russell Westbrook, ki je s 36 točkami (met 12/27), 11 skoki in 11 podajami dosegel prvi trojni dvojček v končnici, skupaj pa 19. v sezoni. Durant je pristal pri dvojnem dvojčku - 26 točk (met 8/24), 11 skokov, Golden State pa spet ni našel odgovora na nižjo peterko Thunderjev, ki jih je pokopala že na prejšnjem dvoboju.

Westbrook, Durant, Waiters, Roberson in Ibaka so svoje nasprotnike na zadnjih dveh tekmah nadigrali z 91:35.
"Vsako tekmo igram, kot da je moja zadnja, ne glede, kdo je pred mano. To je moja služba. Skrbeti moram za svojo ekipo, in to tudi počnem," je zatrdil.

Tako kot na ponedeljkovi tekmi je Oklahoma pobegnila v drugi četrtini, ki jo je dobila z 42:27, in na odmor odšla z 19 točkami naskoka. Drugič zapored so gostitelji v prvem polčasu dosegli 72 točk. Ob koncu tretje četrtine so se Warriorsi približali na minus sedem, a so Thunderji hitro našli odgovor. Faktor X je bil tudi tokrat Andre Roberson, ki je ob metu 7/12 prispeval 17 točk (rekord kariere) in 12 skokov. Prav toliko točk je dosegel Serge Ibaka.

Nerazpoložen je bil Steph Curry, ki je zadel dva od desetih poskusov izza črte in s skupnim metom 6/20 tekmo končal pri 19 točkah. Izgubil je šest žog. Prvi strelec gostov je bil Klay Thompson s 26 točkami. Ponovno je bil nerazpoznaven Draymond Green (6 točk, 11 skokov). Z njim na parketu je Golden State na zadnjih dveh tekmah imel razliko -73, kar je najslabši dosežek v končnici v tem tisočletju (Stojaković -66 leta 2009).

"Moramo se vrniti. Dobra novica je, da se vračamo domov, kjer očitno igramo bolje. Z zmago bomo spet ustvarili pritisk, potem pa bomo videli, kaj se bo zgodilo," je povedal trener Golden Stata Steve Kerr. Na vprašanje, ali je Curry poškodovan, je Kerr odgovoril: "Ni poškodovan. Vrača se po poškodbi kolena, a ni poškodovan. Imel je le slab večer. To se dogaja tudi najboljšim košarkarjem na svetu."

Golden State je prvič v sezoni izgubil dve tekmi zapored in mora zdaj za napredovanje v veliki finale dobiti preostale tri tekme. Le trem ekipam od 53 je v konferenčnem finalu uspelo nadoknaditi tak zaostanek.

Okalhoma je tudi tokrat dobila skok s 56:40. Naslednja tekma bo v noči na petek v Oaklandu.

OKLAHOMA (3) - GOLDEN STATE (1) 3:1
118:94 (30:26, 42:27, 22:29, 24:12)
Westbrook 36, 11 skokov in 11 podaj, Durant 26 in 11 skokov, Ibaka in Roberson po 17, Adams 11, Waiters 10, Kanter 1; Thompson 26, Curry 19, Barnes 11, Iguodala in Ezeli po 8, Green in Bogut po 6, Speights 5, Livingston 4, Barbosa