Petrol Olimpija je prvič v sezoni premagala Rogaško v državnem prvenstvu v košarki. V dvorani Tivoli so slavili z 88:81. Foto: www.alesfevzer.com

Na koncu smo zasluženo zmagali. Menim, da smo si v prvi četrtini sami zakomplicirali življenje. Serija trojk, tudi po naših napakah, je Rogaško vrnila v igro. V drugem polčasu smo odigrali veliko bolje v obrambi in na koncu zmagali.

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije
S 17 točkami (osem skokov) je bil prvi strelec Krke pri zmagi nad Ilirijo Saša Zagorac. Foto: www.alesfevzer.com

Veseli me, da smo nadaljevali niz dobrih rezultatov. V drugem polčasu smo nekoliko bolj pritisnili v obrambi, naredili razliko in tekmo mirno pripeljali do konca.

Simon Petrov, trener Krke

Odigrali smo izvrstnih 25 minut, potem pa smo nerazumljivo padli. Sploh, ker smo imeli po dolgem času malo daljšo klop, zato si tega ne bi smeli dopustiti. Šenčurju smo v drugem polčasu dovolili preveč napadalnih skokov, iz katerih so nemalokrat tudi zadeli. Na koncu smo imeli veliko več sreče kot pameti, da smo tekmo dobili.

Jovan Beader, trener Heliosa Sunsa

V ponovitvi lanskega finala državnega prvenstva so branilci naslova dosegli peto zmago v Ligi za prvaka in so na vrhu lestvice.

Zmaji so povedli s 13:6 in prvo četrtino tudi dobili za sedem točk (27:20). A podobno kot so imeli gostje slabšo prvo četrtino, so si jo potem privoščili še gostitelji. Gostje so tako z dobrim drugim delom tekmece najprej ujeli, potem pa tudi prišli do prednosti in za točko dobili polčas (46:47).

Rogaška je ob koncu tretje četrtine imela minimalno vodstvo (61:62), potem pa so vajeti igre prevzeli domači, saj prednosti do konca tekma niso več izpustili iz rok. Rogaška se je približala dve minuti in pol pred koncem (78:75), potem pa je Olimpija z nekaj koši utrdila prednost in poskrbela, da v končnici ni trepetala za zmago.

Pri zmajih je Mitchell McCarron dosegel 19 točk, izkazal pa se je tudi Devin Oliver z dvojnim dvojčkom (10 skokov, 13 točk). Pri gostih je Rashun Davis vknjižil 20 točk, 16 pa jih je dodal še Miha Fon.

Krka zanesljivo prek oslabljene Ilirije
Košarkarji Krke so po zmagoslavju na zaključnem turnirju Lige ABA 2 in uvrstitvi v Ligo ABA v dvorani Leona Štuklja gostili Ilirijo in zasluženo vpisali tretjo zaporedno zmago.

Novomeščani so imeli lahko pot do uspeha, saj so bili Ljubljančani oslabljeni, zaradi poškodb so manjkali prvi strelec in organizator igre Žan Mark Šiško, najboljši skakalec Ljubomir Mladenovski ter izkušeni Jasmin Hukić.

Gostitelji v prvem polčasu prednosti niso izkoristili, saj je bila tekma ves čas izenačena, odločitev o zmagovalcu pa je padla v tretji četrtini, ki jo je Krka dobila z 31:12.

Pravzaprav je bilo vse odločeno že v uvodnih slabih petih minutah drugega polčasa. V tem času so varovanci Simona Petrova naredili delni izid 20:3 in povedli s 65:46. Prednost so zlahka zadržali, priložnost za dokazovanje pa je nato dobilo vseh dvanajst igralcev in vsi so se vpisali med strelce.

S 17 točkami je bil prvi strelec Krke Saša Zagorac (osem skokov). Pri gostih je Luka Vončina dosegel 16 točk.

V Domžalah zanimivo do konca
Najzanimivejša je bila tekma med Heliosom in Šenčurjem.

Čeprav je Helios v prvem polčasu vodil že z 22 točkami (46:24), so do odhoda na odmor gostje nekoliko znižali zaostanek (51:36). A tekma še zdaleč ni bila odločena, saj so Šenčurjani pošteno zagrenili življenje tekmecem. Dino Murić in Smiljan Pavić sta dobre tri minute pred koncem svojo ekipo približala na štiri točke zaostanka (81:77). V 39. minuti je bilo po novih zadetih prostih metih Murića le še dve točki razlike (83:81). Nekaj sekund pozneje pa so gosti celo povedli (83:84). Jaka Brodnik je 26 sekund pred koncem zadel koš za domače, ki so spet povedli (85:84).

Šenčur je imel v zadnjih 20 sekundah dva meta za preobrat, toda Jan Rebec in Miljan Pavković sta ju zapravila, Jan Pelko pa je štiri sekunde pred koncem zadel dva prosta meta za zmago. Pelko je bil z 22 točkami prvi strelec Domžal, enako število točk je za poražence dosegel Murić.