Rogaška je z odlično zadnjo četrtino, dobila jo je s 27:11, izborila tretjo odločilno tekmo.  Taylor Johns je dosegel dvojni dvojček (21 točk in 11 skokov). Foto: www.alesfevzer.com
Rogaška je z odlično zadnjo četrtino, dobila jo je s 27:11, izborila tretjo odločilno tekmo. Taylor Johns je dosegel dvojni dvojček (21 točk in 11 skokov). Foto: www.alesfevzer.com
Dragiša Drobnjak
V zadnji četrtini je pomembne točke za Zlatorog prispeval Dragiša Drobnjak - na tekmi jih je dosegel 14. Foto: www.alesfevzer.com
Rogaška z zmago v Laškem izenačila na 1:1

Gostitelji so bili boljši v večjem delu igre, a je Rogaška z odlično igro v zadnji četrtini, ki jo je dobila s 27:11, podaljšala polfinalno serijo. Drugega finalista bomo tako dobili na zadnji, odločilni tekmi v petek.

Pri Rogaški je dvojni dvojček dosegel Taylor Johns (21 točk in 11 skokov), pri Zlatorogu je 19 točk dal Nejc Barič.

Odlična zadnja četrtina Rogaške
Zlatorog je bil v v treh četrtinah boljši, Rogaška pa mu ni dovolila, da bi se oddaljil na neulovljivo razliko. Na začetku zadnje četrtine so gostitelji vodili za šest točk (55:49), Rogaški pa je pet minut do konca uspelo po dolgem času izenačiti, koš je dosegel najboljši igralec gostov Johns (64:64). Johnsu je pol minute pozneje uspelo doseči še drugi zaporedni koš in Rogaška je celo povedla (64:66). V naslednjem napadu je Slatinčanom še uspelo povišati razliko, zasluge za to pa ima Dragiša Drobnjak, ki je zadel trojko, nad njim pa je bila storjena še osebna napaka - natančen je bil s črte prostih metov (64:70). Odlični Drobnjak je zadel še za dve točki, lepo je prodiral še Miha Fon in dobri dve minuti do konca je imela Rogaška osem točk naskoka (66:74). Laščani niso bili več razpoloženi v napadu, tako da je bil zmagovalec odločen.

"Težko prigarana zmaga"
Trener Rogaške Damjan Novaković je povedal, da so imeli v Laškem precej težav: "Spopasti smo se morali z visokim številom osebnih napak, poškodbo pa je staknil Tadej Ferme, ki so mu med srečanjem zašili rano. Zaradi omenjenih težav smo imeli na tej tekmi nekaj slabših trenutkov. Ob pravem času smo povedli in tekmo sklenili s težko prigarano zmago, ki je rezultat ne pokaže."

Slatinčani odlični v skoku
"Imeli smo kar nekaj priložnosti, da se oddaljimo od Slatničanov, a jih nismo znali izkoristiti. V zadnji četrtini so bili odločilni predvsem odlični skoki v napadu košarkarjev Rogaške in večja zbranost. Veliko mojih fantov še nikoli ni bilo v takšni situaciji, kot je polfinale državnega prvenstva. Žal nam ni pomagal niti domač teren," je povedal trener Laščanov Aleš Pipan.

Prvega finalista smo dobili včeraj, ko je bila Union Olimpija še drugič boljša od Krke.