Olimpija je imela pri izidu 86:84 napad za zmago, a je osem sekund pred koncem Luka Šamanić izgubil žogo, ukradel mu jo je Amath M'Baye. Končni izid je z zadetim prostim metom postavil Pietro Aradori. Šamanić (12 točk, 7 skokov) je že pri 82:79 zgrešil "zicer".

Ljubljančani so sicer prikazali všečno in borbeno predstavo, žal pa so tako kot že na številnih tekmah v tej sezoni praznih rok ostali zaradi slabo odigranih zadnjih minut.

Že v prvi četrtini so prišli do dvomestne prednosti, najvišjo pa so dosegli v 15. minuti pri izidu 36:22. Vodili so po koncu vsake četrtine, nazadnje v 35. minuti s 75:72. Tu pa so se znova začele napake in nespametne poteze. Italijani so naredili delni izid 10:0, povedli z 82:75 in čeprav se je Petrol Olimpija približala na 82:79 in 85:84, tudi z nekaj sreče zadržali prednost.

Najboljši igralec tekme je bil Mirza Begić z 19 točkami in 12 skoki (met 9/12, indeks 27), 14 točk jih je prispeval Jan Špan (6 podaj), 12 pa še Miha Lapornik.

Konec oktobra je bilo v Stožicah kar 92:61 za Italijane.

Ljubljančani so edino zmago v tem tekmovanju dosegli v 4. krogu v gosteh proti Oostendeju, potem pa šestkrat zapored izgubili. Belgijci prihodnjo sredo prihajajo v Stožice.

Izjava po tekmi

Saša Nikitović, trener Petrola Olimpije: "Čestitke tekmecem za zmago. Vedno je lepo igrati v tej dvorani. Na koncu tekme nismo imeli dovolj zbranosti in izkušenj, da bi jo uspešno zaključili. Nismo znali najti prave podaje, ki bi nam prinesla lahek zaključek akcij. Odigrali smo dobro tekmo, nad našo ravnjo."