Kapetan Olimpije Teemu Rannikko je ob koncu ohranil mirno kri na črti prostih metov in zagotovil drugo zmago Olimpiji. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
vladović
Jakov Vladović je bil najboljši strelec Krke. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Olimpija skoraj zapravila visoko prednost

V prvi četrtini je Laščanom uspelo držati korak z Olimpijo in po šestih minutah so celo povedli. Nato so vajeti igre prevzeli gosti. Ob koncu četrtine je trojko skoraj s polovice zadel Klemen Prepelič. V prvih dveh napadih drugih desetih minut je najprej izza črte zadel Dražen Bubnić, za tem pa sta odlično "pick'n'roll" odigrala Teemu Rannikko ter Jasmin Perković in Ljubljančani so povedli z dvomestno razliko. Prednost je hitro narasla in v 17. minuti je po natančno izvedenem prostem metu Alena Omića Olimpija povedla za 20 (24:44).

Zmaji so na začetku drugega dela povečali prednost na 25, nato pa so pobudo prevzeli domači košarkarji. Po šestih minutah drugega polčasa so varovanci Miloša Šporarja znižali zaostanek na 12 (47:59). Tudi v zadnji četrtini so gostitelji nadaljevali dobro igro in ves čas zmanjševali razliko. S serijo 14:2 so se priključili na 73:76. Z mirnim izvajanjem prostih metov so Omić, Dino Murić in Rannikko zagotovili zmago Olimpiji. Jaki Brodniku je z neverjetno trojko uspelo priključiti na 84:83, a je nato dva prosta meta zadel Rannikko, Samo Udrih pa je zgrešil trojko za podaljšek. Najboljši strelec tekme je bil z 19 točkami nekdanji košarkar Zlatoroga, zdaj pa član Olimpije, Bubnić.

Krka ostaja neporažena
V Novem mestu je Krka s 76:61 premagala Tajfun in ostaja brez poraza v končnici državnega prvenstva. Po izenačenem prvem polčasu so gostitelji v tretji četrtini zagospodarili na igrišču in ta del tekme dobili z 22:8. Priigrano razliko so aktualni prvaki brez težav zadržali in Gašper Potočnik je tako lahko odpočil nekatere nosilce igre ter ponudil priložnost tistim, ki igrajo manj. Na koncu je bil najboljši strelec organizator igre Krke Jakov Vladović, ki je prispeval 16 točk.