Rašo Nesterović je na začetku 2. četrtine zapored dosegel šest točk, večer pa je sklenil z ratingom 22, najboljšim na tekmi. Foto: Reuters
Jaka Klobučar in Igor Rakočević
Jaka Klobučar tako kot preostali igralci Partizana ni bil kos nekdanjemu "zvezdašu" Igorju Rakočeviću (23 točk). Foto: Reuters
Pape Sow in Stanko Barać ter Kenan Bajramović
Kenan Bajramović (na sredini) in Kalid El Amin sta bila najbolj zaslužna za zmago Lietuvas Rytasa pri Caji Laboral. Foto: EPA
Dvorana Stožice
Dvorana Stožice danes še sameva, v četrtek pa pričakuje spektakel med Olimpijo in Barcelono. Foto: MMC RTV SLO/T. G.
Nesterović blestel v Kaunasu

V Kaunasu je Olympiacos je do polčasa povedel že z 18 točkami prednosti, nato pa se je Žalgiris prebudil in začel počasi loviti Grke. V zadnji minuti so se gostitelji dvakrat približali že na tri točke zaostanka (61:64 in 64:67), a je najprej pomembno trojko zadel Vassilis Spanoulis, nato pa je Miloš Teodošić ohranil mirno roko v boju s taktičnimi prekrški Litovcev.
Slovenski center igralec tekme
Zelo se je izkazal Rašo Nesterović, ki je za zmago rdeče-belih prispeval 9 točk in 8 skokov ter bil z ratingom 22 najboljši igralec tekme. Pri "zelenem gozdu" se je najbolj izkazal Martynas Pocius, ki je bil s 17 točkami tudi gonilna sila Žalgirisovega zaključnega lova.

Mirotić poskrbel za Realov preobrat
Siena
je po treh četrtinah proti Real Madridu vodila za 10 točk (62:52), a nato po katastrofalni četrtini, v kateri je dosegla le šest točk izgubila za deset (68:78). Junak preobrata je bil mladi Črnogorec Nikola Mirotić, ki je pri lovljenju izenačenja nanizal deset točk, od tega je zadel dve trojki. Real je nato v vodstvo s trojko popeljal Clay Tucker in pot do druge španske zmage je bila odprta. Druga tekma v skupini G v Beogradu se je končala z zmago Efesa nad Partizanom (86:89).

Drugi litovski klub v drugem delu Evrolige Lietuvas Rytas je presenetil Cajo Laboral (86:89), pri čemer je prvi strelec tekme Kalid El Amin ob koncu zapored zadel vseh pet prostih metov.

2. KROG

Skupina E

CAJA LABORAL - LIETUVOS RYTAS
86:89 (17:26, 23:11, 16:18, 30:34)
Teletović 20, Huertas 17; El-Amin 22, Bajramović 19, Bjelica 17.

76:79 (21:19, 13:21, 18:19, 24:20)
Gist 19, Jerrells 15, Klobučar 0 (0/1)in blokada v 2 minutah; Rakočević 23, Gonlum 14, Tunceri 13, Nachbar brez meta, podaja v 4 minutah.

MONTEPASCHI SIENA - REAL MADRID
68:78 (20:13, 20:15, 22:24, 6:26)
Moss 16, Zisis 14; Mirotić 16, Tucker in Suarez po 15, Begić ni zaigral.

64:71 (16:23, 6:17, 21:16, 21:15)
Pocius 19, Marjanovic 12, Ćapin 3 (1/2) in 2 skoka v 3 minutah; Spanoulis 17, Teodošić 13, Nesterović 9 (za dve: 4/5), 8 skokov, 2 podaji v 25 minutah in pol.