Ljubljančani so doživeli četrti poraz v Jadranski ligi. Olimpija je izgubila še proti Partizanu, Mega Bemaxu in Ciboni, premagala pa Mornar in Zadar. Enajstkratni črnogorski državni prvaki prvič v svoji zgodovini nastopajo v Evroligi, kjer pa so po petih odigranih krogih še edini brez zmage.
Manjkali Begić, Mesiček in Reynolds
Zmaji so v nedeljo v Podgorico odpotovali v precej okrnjeni zasedbi. Manjkali so Mirza Begić, Blaž Mesiček in Scottie Reynolds. Medtem ko je kapetan Petrola Olimpije bolečine v stopalu začutil med petkovim obračunom s Sixtom Primorsko, je Mesiček dvoboj s Koprčani izpustil zaradi bolečin v hrbtu, Reynolds pa je zaradi poškodbe zadnje stegenske mišice na parket zadnjič stopil 24. oktobra proti Virtusu iz Bologne. V Ljubljani so ostali še Igor Tratnik, Petar Vujačić, Erjon Kastrati in Jan Barbarič.
Budućnost povedla za 22 točk ob odmoru
Gostitelji so začeli odločno in že po minuti in pol igre je Earl Clark povišal na 7:0. Tudi minuta odmora Zorana Martića ni pomagala in Alen Omić je s košem in prostim metom priigral že 14 točk naskoka (22:8). Nekaj več navdiha je bilo pri zmajih v prvi polovici druge tretjine. Roko Badžim je zadel dve trojki zapored in v 14. minuti se je Olimpija približala na 29:23. V zadnjih šestih minutah nato ni dosegla niti točke več. Budućnost je z delnim izidom 16:0 končala polčas in ob odmoru so bili slovenski prvaki v izgubljenem položaju (45:23).

Preporod zmajev v tretji četrtini
Na začetku drugega polčasa so se izbranci Aleksandra Džikića prehitro sprostili. Razigral se je Luka Šamanić in razlika je skopnela na deset točk (48:38). Dražen Bubnić je nato zadel dve zaporedni trojki in popolnoma približal Ljubljančane, v 29. minuti so imeli branilci naslova v Ligi ABA le še pet točk naskoka (58:53). Clark in Filip Barović sta povišala na 64:53 po koncu tretje četrtine.
Špan približal na tri točke zaostanka
Jan Špan je pet minut pred koncem zadel izza črte za 70:67 in napovedal napeto končnico, ki pa je ni bilo. Takoj je s trojko odgovoril Suad Šehović, nato pa je bil dvakrat natančen še Edwin Jacskon. Budućnost je povedla z 79:67 in do konca prednost še povišala.

Martić zadovoljen z drugim polčasom
"Budućnost je bila na igrišču boljša predvsem v prvem polčasu, ko si je priigrala visoko prednost. Drugi polčas smo odigrali zelo korektno, se približali na tri točke zaostanka, na koncu pa se je domače moštvo razigralo s tremi zaporednimi meti za tri točke, ki so jih zadeli preko naših iztegnjenih rok v zadnjih sekundah napada. Prednost, ki so si jo takrat priigrali, za nas ni bila več dosegljiva," je pojasnil trener Martić.

Najučinkovitejši strelec tekme je bil Dražen Bubnić s 13 točkami, eno manj je prispeval Luka Šamanić. Olimpija bo v soboto gostila Crveno zvezdo v Ligi ABA, že v sredo pa v Stožice prihaja litovska ekipa Neptunas Klaipeda.