Goran Jagodnik je dosegel 19 točk in 5 skokov, zadel je tudi dve trojki. Foto: EPA
Kenny Gregory
Kenny Gregory je zrežiral preobrat v tretji četrtini, ko je prispeval vseh svojih 11 točk. Foto: EPA
Damir Markota
Damir Markota je po nekaj slabših predstavah tokrat prikazal precej boljšo igro. Foto: EPA
Giorgi Šermadini
Giorgi Šermadini je igral, čeprav je noč preživel v bolnišnici. Foto: EPA
Sasu Salin in Ibrahim Jaaber
Sasu Salin in Ibrahim Jaaber v boju za žogo. Foto: EPA
Zdovc in Jagodnik o uspehu v Milanu

Odločilni korak do šele drugega slavja v gosteh v zadnjih štirih sezonah (Alba 2009) so varovanci Jureta Zdovca naredili v tretji četrtini. Po zaostanku z 32:46 jim je namreč še pred koncem tega dela igre uspel preobrat, v zadnjih 10 minutah pa so zadržali minimalno vodstvo. Armani Jeans je zadnjič vodil 40 sekund pred koncem, ko je David Hawkins s polaganjem zadel za 71:70.
V naslednjem napadu je Sašo Ožbolt prodrl pod koš in izsilil osebno napako, z nekaj sreče pa bi bil uspešen tudi njegov met, saj se je žoga odbila od obroča. Primorec je mirne živce ohranil s črte prostih metov, bil dvakrat natančen in Olimpija je znova vodila (71:72).

Na drugi strani je Ibrahim Jaaber zgrešil, Goran Jagodnik pa je izkoristil nova prosta meta in ob pogledu na semafor (71:74) se je že lahko začelo slavje peščice ljubljanskih navijačev v dvorani Mediolanum. 11 sekund pred koncem je Morris Finley zadel le en prosti met, Ožbolt pa je le še potrdil veliko zmago zmajev. Skupaj z Jagodnikom sta bila z 19 točkami tudi najboljša strelca tekme. Olimpija je prvič po sezoni 2003/04 Evroligo začela z dvema zmagama.
Prihodnji četrtek v že skoraj razprodane Stožice prihaja Panathinaikos, ki je prav tako neporažen. V 2. krogu je s 74:60 premagal CSKA.
Slab začetek
Začetek tekme ni obetal dobrega večera za Ljubljančane. Olimpija je namreč slabo začela in gostitelji so hitro povedli s 7:0. Po štirih minutah je Ožbolt vendarle dosegel prvi koš za slovenske podprvake. Potem ko mu prejšnjo sredo ob zmagi nad Efes Pilsnom v napadu ni šlo (v statistiko je vpisal le štiri točke), je bil tokrat na začetku srečanja dobro razpoložen. Prvih devet točk Olimpije je tako prispeval kar sam, s trojko je znižal na 12:9. Z novim uspešnim metom izza črte je Vlado Ilievski na začetku 8. minute povedel zmaje v prvo vodstvo (12:14), četrtina pa se je končala z izidom 16:16.
Milanu uspel delni izid 9:0
Na začetku druge četrtine je Milano dvakrat ušel na +4, a sta Jagodnik in Ilievski s trojkama zadržala priključek (27:26). "Jagoda" je z novim košem v 17. minuti popeljal Olimpijo v drugo vodstvo - 29:30. Tu so se začele krizne minute Ljubljančanov, ki so v nadaljevanju dovolili Italijanom delni izid 9:0, s čimer so si minuto pred koncem polčasa priigrali lep naskok (38:30). Jaaber, ki je dosegel trojko za 34:30, je postavil tudi izid polčasa 40:32. Z 11 točkami je bil najboljši strelec uvodnih 20 minut.
Pinkney brez točk
Zdovc je pred tekmo povedal, da je Gruzijec Giorgi Šermadini zaradi slabosti noč preživel v bolnišnici, vendar je vseeno dobil priložnost že v prvi četrtini. Do odmora je Zdovc na parket poslal 11 košarkarjev. Junak v Stožicah prejšnji teden Kevinn Pinkney (23 točk) se v prvem polčasu ni vpisal med strelce, enako pa je nato ostalo do konca tekme. V 16 minutah je le enkrat vrgel na koš!
Serija trojk in Gregory prinesla preobrat
Olimpija je v tretjo četrtino vstopila zelo slabo in se hitro znašla v zaostanku za 14 točk (46:32). Trojki Ožbolta in Damirja Markote sta jo približali na 48:42, na začetku 28. minute pa je bilo po trojki Ilievskega, ki je izsilil še osebno napako in dodatni prosti met, vodstvo Milančanov le še 56:53. Tik pred iztekom 30. minute je Jagodnik z novo trojko Olimpiji pred zadnjo četrtino zagotovil celo vodstvo (58:60). Kenny Gregory je v tretji četrtini dosegel 11 točk, potem ko je v prvem polčasu tudi njegova statistika ostala prazna.

Milančani so v 1. krogu v gosteh presenetljivo na kolena spravili CSKA. Ukrajinec Oleksij Pečerov, ki je tedaj dosegel 23 točk, proti Olimpiji zaradi poškodbe ni igral.
Izjava Jureta Zdovca:
"Dolgo nam ni kazalo na zmago. Odigrali smo slab prvi polčas, to se nam pogosto dogaja. Tudi na začetku 3. četrtine nam je spet šlo slabo. Ne bom rekel, da sem se že predal, a malo sem že čudno gledal. Z malo hitrejšo igro smo potem prišli blizu, in ko smo se jim približali, so se jim zatresle roke. Malo me moti užaljenost nekaterih, še vedno ne dihamo kot ekipa. To moramo razčistiti, da ne bo prišlo do kakšne neumnosti. Že v nedeljo nas v Stožicah proti Partizanu čaka pravi evropski spektakel."

79:63 (14:16, 20:13, 23:16, 22:18)
Rakočević 20, Thornton 19, Tunceri 16, Nachbar 11 (2/9 za dve, 1/1 za tri) v 22 minutah; Savanović 15, Liščuk 12.

73:80 (15:20, 23:21, 16:21, 19:18)
Brown 19, Giddens 16; Barač 18 in 9 skokov, Teletović 17, Huertas 12.
PARTIZAN - HIMKI
72:68 (21:19, 15:18, 13:16, 23:15)
Jawai 15, Lafayette 14 ... Klobučar 3 v 8 minutah; Langford 19, Planinić 16.

MACCABI - ŽALGIRIS
86:70 (25:11, 22:16, 18:24, 21:19)
Schortsanitis 24, Hendrix 14, Eliyahu 12; Jankunas 17.

73:61 (16:16, 18:12, 16:19, 23:14)
Roberts 23, Hines 14; Papaloukas 13, Spanoulis in Teodosić po 11, Nesterovič 9 (za dve: 4/9) in 9 skokov v 22 minutah.

CHARLEROI - VIRTUS ROMA
55:64 (21:14, 10:16, 12:16, 12:18)
Mallet 14; Washington 20, Crosariol 16.

REAL MADRID - UNICAJA
68:56 (17:18, 17:14, 19:11, 15:13)
Reyes 17, Rodriguez 14; B. Rodriguez 16.

77:84 (14:24, 15:14, 22:20, 26:26)
Mejia 17, Robinson 16; Lorbek 19 (za dve: 4/8, za tri: 2/4) in 5 skokov v 27 minutah, Ndong 16, Navarro 15 ... Lakovič brez točk v 10 minutah.
CIBONA - FENERBAHČE
68:73 (19:19, 21:23, 11:16, 17:15)
Radošević 16, Bogdanović 15; Kinsey 17, Ukić 14 ... Vidmar 3 v 16 min., Preldžić 0 v 4 minutah.