Damir Markota je tekmo končal s statističnim indeksom 36 in bil tako najboljši posameznik kroga. Foto: Liga ABA
Sašo Ožbolt
Sašo Ožbolt je pred letošnjo sezono zapustil Olimpijo, za katero je igral devet sezon. Foto: Liga ABA
Vladimir Lučić
V odločilnih trenutkih se je izkazal Vladimir Lučić. Njegov starejši brat Uroš je pred dvema sezonama nosil dres Krke. Foto: Liga ABA
Nikola Peković
Novomeščani so dobro ustavili Nikolo Pekovića, ki je dosegel le devet točk. Foto: Liga ABA

Lani so "mravlje" Olimpiji prve povzročile poraz v novi dvorani v Stožicah. Za Zagreb letos igra Sašo Ožbolt, ki je devet sezon nosil dres ljubljanskega kluba in bil vmes tudi kapetan zmajev. Reprezentančni branilec je dosegel sedem točk, zgrešil pa je odločilni met v podaljšku. Pri Olimpiji je bil odličen Damir Markota. Hrvaški košarkar, ki je ob odsotnosti Gorana Jagodnika kapetan moštva, se je izkazal z dvojnim dvojčkom. Ob 24 točkah je ujel še deseto odbitih žog. Ratko Varda je pristavil 20 točk, Ben Woodside pa 19.
Po prvi četrtini "mravlje" prevzele pobudo
Zmaji so dvoboj uspešno začeli. Zelo sta bila razpoložena visoka igralca v prvi peterki Markota in Varda. Hrvaški reprezentančni krilni center je na koncu tretje minute v protinapadu povedel gostitelje v vodstvo s 13:6. Zagrebčani so prvič povedli v deveti minuti, ko je bil s črte prostih metov uspešen Krunoslav Simon, izjemno obetavni Dario Šarić pa je poskrbel, da so gostje po prvi četrtini vodili za štiri (24:28).
Tudi v nadaljevanju so Ljubljančani slabo igrali v obrambi, kar so hrvaški prvaki izkoristili in uspelo jim je zadržati prednosti. V prvem polčasu si je gleženj poškodoval Danny Green, ki je igral bolan.

Ožbolt ob kocu tragični junak
Olimpija je deset sekund pred koncem po košu Varde povedla s 84:82. Po minuti odmora so gostje potrebovali le dve sekundi za izenačenje. Uspešen je bil nekdanji NBA-jevec Sean May. Za zmago je dvakrat metal Woodside, vendar je bil obakrat nenatančen. Tudi podaljšek je bil izenačen, nato pa je 13 sekund pred koncem Josh Heytvelt izgubil žogo in napravil še nespametno nešportno osebno napako nad Woodsidom. Ameriški organizator igre je zadel le en prosti met, nato so gostje nad njim naredili še eno osebno napako, Woodside pa je dvakrat zgrešil. V zadnjem napadu Zagreba je poskusil Ožbolt, vendar je bil slovenski reprezentant nenatančen.

Lučić junak Partizanove zmage
Krka tudi po četrtem krogu ostaja brez zmage. Novomeščane je tokrat čakalo težko delo, saj so gostovali pri zmagovalcu zadnjih petih sezon jadranskega tekmovanja Partizanu. Zaradi zasedenosti dvorane Pionir je bilo srečanje odigrano v nekdanjem domovanju črno-belih Hali sportova. Prvi strelec Partizana je bil z 11 točkami Marko Čakarević, pri Krki jih je Jimmy Baxter prispeval 18, kapetan Jure Balažič pa jih je dodal 12.

Aktualni slovenski prvaki, ki so lani odlično igrali v Ligi ABA in se celo uvrstili na zaključni turnir štirih najboljših, so ves čas držali korak s favoriziranimi gostitelji, v drugi četrtini pa celo povedli za pet (22:27) Še tri minute pred koncem je bil izid izenačen, nato pa so varovanci Vlade Jovanovića preobrnili potek srečanja v svojo korist. Vladimir Lučić je bil uspešen, nad njim pa je bila storjena še osebna napaka. Krilni košarkar, sicer brat nekdanjega igralca Krke Uroša Lučića, je zadel še dodatni prosti met. Minuto pozneje je dosegel še en koš in tekma je bila odločena (64:58).
Zlatorog in Helios sta igrala v soboto in oba še četrtič izgubila.