Panićevih 22 točk ni preprečilo še četrtega poraza Laščanov v Ligi ABA. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmago Sagadin
Sagadin s predstavo svojih varovancev, predvsem v prvem polčasu, ne more biti zadovoljen. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si

V dvorani Tri lilije je Cibona hitro povedla 0:5. V prvi četrtini je s petimi trojkami iz devetih poskusov vodila že za deset točk prednosti, Laščani so se v zaključku nekoliko približali (23:29). V nadaljevanju je dobro razpoloženi Vladimir Panić s trojko v 14. minuti popeljal Laščane do prvega vodstva (35:33). Domačini so z delnim izidom 17:6 prišli do vodstva +5 po polaganju Daniela Vujasinovića (40:35). Brian Chase je s svojo tretjo trojko v 20. minuti izenačil na 50:50. Na odmor sta moštvi odšli izenačeni (52:52).

Tretja četrtina je bila za Laščane katastrofalna, dosegli so le tri točke in Cibona je prišla do prednosti +9, ki jo kljub boljši igri Laščanov v zadnjem delu ni veš izpustila iz rok. Jure Škifić je po 14 točkah v prvem polčasu v drugem dosegel le dve, Vujasinović je s težavo organiziral napade. Korak z Zagrebčani je držal le najboljši strelec Panić, ki je nekaj upanja varovancem Rada Trifunoviča vlil, ko je znižal na 71:75, a je na drugi strani Chase po prekršku zadel vse tri proste mete, Lapornik pa je zgrešil met za tri. Zlatorog je tako klonil še četrtič.

Budućnost delo opravila že v prvem polčasu
Varovanci Zmaga Sagadina v prvem polčasu niso bili dorasli agresivni obrambi Budućnosti, ki mu je igra stekla tudi v napadu. S trojko Jureta Besediča so Domžalčani znižali na 19:16, nato pa je prednost domačih začela naraščati. Budućnost je že v prvih desetih minutah dosegla 31 točk. V nadaljevanju obramba domačih ni popuščala. Bojan Dubljević je Budućnost popeljal na +14, v nadaljevanju pa so Črnogorci uspešno zaključevali napade in ob polčasu vodili za 19 točk (57:38).

V tretjem delu igre je Helios nekoliko vzpostavil ravnotežje in svojim gostiteljem dopustil le osem točk. Zaostanek so pred zadnjo četrtino znižali na -11. Klemen Prepelić je v 33. minuti znižal na 65:56, kar je bilo tudi najbliže, kar so Domžalčani prišli Budućnosti. Jermaine Anderson je dve minuti pozneje povečal prednost domačih (71:56), nato pa dodal še dve trojki in pokopal vse upe Slovencev na morebitno presenečenje.

V nedeljo bo Union Olimpija gostila Zagreb. Krka gostuje pri Partizanu.