Gašper Vidmar je že na začetku druge četrtine presegel mejo desetih doseženih točk. Foto: BoBo
Vidmar ob rojstnem dnevu drugi najboljši strelec
Zabijanje Murića in luciden koš Dragića
Prepelić in Dragić poskrbela za plus 12
Dragić duhovito podal Vidmarju pod obroč

4.000 gledalcev je v Stožicah videlo neprepričljivo Slovenijo v prvem polčasu (34:29), v katerem je Bolgarija povedla za devet točk, in povsem drugo zgodbo v nadaljevanju. Met z razdalje je končno stekel in razlika je že v tretji četrtini presegla 30 točk. Bolgari, ki so bili že pred tekmo brez možnosti za uvrstitev na evropsko prvenstvo, so delovali povsem nemočno in brezvoljno. Selektor Igor Kokoškov je lahko prvega strelca Gorana Dragića (17 točk), ki je bil tudi gonilna sila preobrata, pustil na klopi in priložnost ponudil rezervistom.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

Bolgari v prvi četrtini vodili za devet točk

Slovenija se je v prvi četrtini mučila in zaostajala z 8:17, pri čemer je Bolgarija zadela štiri trojke. V drugi četrtini je z agresivno obrambo postala vse nevarnejša. Ker met z razdalje nikakor ni stekel (vseh enajst trojk je zgrešilo cilj, pri čemer je izstopal Klemen Prepelič s petimi neuspešnimi poskusi), je bilo več igre pod obroč, Goran Dragić pa je s štirimi zaporednimi točkami (obakrat po prodoru pod koš) Slovenijo popeljal v vodstvo s 25:23. Prav ob koncu polčasa si je Slovenija priborila tudi najvišjo prednost prvega polčasa 34:29.

Tudi rezervisti izkoristili priložnost
Gašper Vidmar, ki danes praznuje 29. rojstni dan, je bil do odmora z 12 točkami najboljši strelec. V drugem polčasu je Slovenija uveljavila kakovostno premoč, predvsem pa se je odprlo pri metu z razdalje. Prepelić je takoj zadel trojko, Dragić pa je prispeval pet točk zapored za vodstvo 42:29. Razlika ni (že v petih minutah drugega polčasa) presegla le 20 točk, ampak celo 30, in to že dve minuti pred koncem tretje četrtine (62:31). Zadnja četrtina tako ni imela več tekmovalnega naboja, najlepša pa je bila akcija trojice Rebec-Čančar-Dimec za 79:45. Slovenija bo v soboto igrala še v gosteh z Ukrajino, kar bo tekma za 1. mesto v skupini E.