Goran Dragić je k zmagi Phoenixa v 34 minutah prispeval 10 točk, tri skoke in eno podajo. Foto: Reuters

Mislim, da branilci na parketu ustvarjajo velik pritisk na nasprotnika, ki se mora odločiti, koga bo pokrival. Vsi branilci so odlično opravili svoje delo in to je tisto, kar potrebujemo.

Jeff Hornacek, trener Phoenixa
Blake Griffin
Blake Griffin je bil nerešljiva uganka za košarkarje LA Lakersov. Foto: Reuters
LeBron James
LeBron James se je veselil prve zmage v ligi po vrnitvi v Cleveland. Foto: Reuters

Znova je blestel novi branilec Sonc Isaiah Thomas, ki je zbral 23 točk, od teh jih je kar 18 prispeval v drugem polčasu. Njegovih zlata vrednih 10 točk v zadnji četrtini je bilo dovolj, da je Phoenix odbil še zadnje napade Spursov na zmago.

Sunsi večji del tekme zaostajali
Gostitelji so večji del tekme sicer zaostajali za San Antoniem, ki je zadnji koš iz igre dosegel dobrih pet minut pred koncem srečanja, ko je trojko zadel Austin Daye. Nato je ekipa iz Arizone strnila vrste v obrambi, svoje naloge so odlično opravljali Thomas, Eric Bledsoe in Goran Dragić - ta je srečanje končal z 10 točkami, tremi skoki in podajo - in prvič povedla tri minute in pol pred koncem, ko je s polaganjem zadel Thomas. V sami končnici so imeli po zadetih prostih metih Manuja Ginobilija (92:89) varovanci Grega Popovicha priložnost za povratek, a je Boris Diaw izgubil žogo, potem ko je porabil več kot pet sekund za izvajanje avta. Zoran Dragić je bil uvrščen v ekipo Phoenixa, a na parket ni stopil.

Po tekmi je bil trener Phoenixa Jeff Hornacek izjemno zadovoljen, izpostavil je predvsem igro v obrambi. "Mislim, da branilci na parketu ustvarjajo velik pritisk na nasprotnika, ki se mora odločiti, koga bo pokrival. Vsi branilci so odlično opravili svoje delo in to je tisto, kar potrebujemo," je dejal.

Griffin krvnik Lakersov
V prvem mestnem derbiju letos so košarkarji Los Angeles Clippersov s 111:118 ugnali Los Angeles Lakerse. Pri gostih je blestel Blake Griffin, ki je tudi po zaslugi odličnega izvajanja prostih metov (11/12) dosegel kar 39 točk. V nasprotju z uvodnima dvema tekmama, ko so visoko izgubili proti Houstonu in Phoenixu, so se Lakersi tokrat mestnemu tekmecu dobro upirali, štiri minute in pol pred koncem so prek trojke Jeremyja Lina še zadnjič povedli (106:103), nato pa jim je za zmago zmanjkalo moči. Jamal Crawford je Clipperse popeljal v vodstvo s 112:109, J. J. Redick jim je zmago zagotovil s štirimi zaporednimi zadetimi prostimi meti. Lakersi, sicer 16-kratni prvaki Lige NBA, so sezono z 0:3 začeli šele četrtič, odkar se je franšiza pred začetkom sezone 1960/61 iz Minneapolisa preselila v mesto angelov.

Tekme 31. oktobra:
INDIANA - MEMPHIS 89:97
Copeland 16; Randolph 22 in 13 skokov ... Udrih 9 točk v 17 minutah.

CHICAGO - CLEVELAND * 108:114
Hinrich in Rose po 20; James 36, Irving 3, Love 16 in 16 skokov.
* - po podaljšku

MILWAUKEE - PHILADELPHIA 93:81
Mayo 25; Thompson 15.

PHOENIX - SAN ANTONIO 94:89
Thomas 23, Morris 20 ... G. Dragić 10 v 34 minutah, Z. Dragić je bil v kadru, a ni igral; Parker 19, Duncan 16.

SACRAMENTO - PORTLAND 103:94