Dončić je bil na parketu le 26 minut. V zadnji četrtini se ni vrnil v igro, saj je bil zaostanek prevelik. Foto: AP

Luka Dončić je bil najboljši strelec tekme z 22 točkami. V prvem polčasu je zgrešil vseh pet poskusov izza črte. Na začetku drugega dela je le zadel za tri točke in dvignil roke v zrak. Mavericksi se niso prebudili in 20-letni Ljubljančan je že 15 minut pred koncem zapustil parket.

Prejeli smo brco v rit. To je najlažja razlaga te tekme. Memphis je znan kot odlična obrambna ekipa. Prevladovali so v raketi.

Tim Haradaway Jr.

Odlična predstava Valančiunasa
Gostitelji so imeli zares katastrofalen večer. Iz igre so metali le 30-odstotno, zadeli so sedem trojk iz 40 poskusov in zgrešili tudi enajst prostih metov (22/33). Memphis, ki je na predzadnjem mestu Zahoda, je imel precej več razpoloženih igralcev. Neustavljiv je bil Jonas Valančiunas. Center, ki je prišel iz Toronta v menjavi igralcev za Marca Gasola, je zgrešil le en met, prispeval je 20 točk in 10 skokov.

Grizliji so ob koncu prve četrtine z delnim izidom 9:0 prišli do naskoka 13 točk (17:30). Dallas ni našel prave igre, ob odmoru je zaostajal z 49:62.

Navijači so upali na preobrat v uvodni minuti drugega dela, ko je najprej veteran Dirk Nowitzki zadel izza črte, potem pa je Dončić ukradel žogo Miku Conleyju in s trojko znižal na 55:62. Po minuti odmora so se Grizliji zbrali in znova povišali prednost.

D'Angelo Russell je po tekmi izmenjal dresa z legendarnim Wadom. Foto: Reuters

Grizliji lomastili v tretji četrtini
Dončić je pet minut pred koncem tretje četrtine z dvema prostima metoma znižal na 65:75, nato pa Mavericksi skoraj pet minut niso dosegli niti točke. Chandler Parsons in Jevon Carter sta zadela vsak po dve trojki in z delnim izidom 15:0 so imeli gostje po treh četrtinah ogromno prednost (67:90). V zadnjih 12 minutah so večinoma igrali rezervisti, Grizliji pa so prišli do najvišje zmage sezone.

Gladka zmaga Miamija
Vročica se je veselila najvišje zmage v tej sezoni. Netsi ostajajo na šestem mestu, a imajo le en poraz manj od Miamija, ki je trenutno na desetem mestu.

Gostitelji so vodili od začetka do konca srečanja v American Airlines Areni. Ob polčasu so imeli deset točk naskoka (54:44), ključna pa je bila tretja četrtina, ki so jo dobili s 30:20. V zadnjih 12 minutah so priložnost dobili rezervisti, prednost pa se je le še povečevala. Najboljši strelec je bil Kelly Olynyk s 25 točkami.

"Nujno smo potrebovali to zmago. Končno nam je uspelo zadržati prednost in jo še povečati. Ne želimo biti na vsaki tekmi v boju za zmago vse do zadnje minute," je bil zadovoljen veteran Dwyane Wade.

Curry je zgrešil deset metov izza črte, v ključnih trenutkih pa je bil zbran. Foto: Reuters

Curry v končnici prevesil tehtnico na stran prvakov
Zelo napeta je bila tekma v Philadelphii, kjer so Sixersi izgubili proti Golden Statu s 117:120. Štiri minute pred koncem so gostitelji še vodili s 109:108, v končnici pa je Stephen Curry dosegel ključnih devet točk.

Kevin Durant je dosegel 34 točk, Curry jih je dodal 28, DeMarcus Cousins pa 25. Klay Thomapson je počival zaradi poškodbe kolena, ki jo je staknil ob porazu v Orlandu v četrtek.
Phialdelphia je blestela v prvem polčasu (67:55), nato pa popustila v tretji četrtini (23:38). Ben Simmons je prispeval drugi zaporedni trojni dvojček (25 točk, 15 skokov in 11 podaj). To je že njegov 22. trojni dvojček, v Ligi NBA pa igra šele drugo sezono. Philadelphii se zelo pozna odsotnost centra Joela Embiida, ki ni igral že pet tekem zaradi poškodbe levega kolena.

Donovan Mitchell je z rekordom kariere (46 točk) zrežiral veliko vrnitev Utaha. Foto: Reuters

Življenjska predstava Mitchlla
Utah je bil že v izgubljenem položaju proti Milwaukeeju. Najboljša ekipa lige je imela devet minut pred koncem srečanja v Salt Lake Cityju kar 17 točk prednosti (73:90). Donovan Mitchell je nato prispeval kar 19 točk in zrežiral veliko vrnitev (115:111). S 46 točkami je dosegel rekord kariere. Giannis Antetokounmpo je dosegel 43 točk in 14 skokov, vendar je zgrešil tri proste mete v zadnjih desetih sekundah.

Šokanten poraz Lakersov v Phoenixu
Najslabša ekipa lige Phoenix je senzacionalno premagala LA Lakerse, ki so v prostem padu in končnica se vse bolj odmika. Sunsi so bili boljši s 118:109.

Jezerniki so bili popolnoma razglašeni. Po grenkem porazu proti Milwaukeeju v Staples Centru v petek zvečer so bili tri četrtine brez energije. LeBron James je sredi tretje četrtine želel po prejetem košu hitro poslati žogo v igro, a je zadel zunanji del table. Take neumnosti si zvezdnik, ki je igral v zadnjih osmih finalih Lige NBA, še nikoli ni privoščil v 16-letni karieri. Phoenix je na krilih novinca DeAndreja Aytona (26 točk in 10 skokov) in Devina Bookerja (25 točk) povedel z 99:80.

James zgrešil ključna prosta meta
Lakersi so se prebudili v zadnji četrtini in po zabijanju Jamesa (27 točk, 16 podaj in 9 skokov) so znižali na 112:109. Josh Hart se je nato zapletel z Aytonom, ki je naredil očitne korake, a sodniki so piskali osebno napako. Ayton je zadel oba prosta meta, na drugi strani pa je James dva zgrešil 47 sekund pred koncem in Sunsi so prednost znali zadržati.

"Zelo sem vesel, da smo drugič v tem tednu zmagali v končnici. Imeli smo dovolj discipline, ko je tekmec z vsemi močmi pritisnil in skušal priti do preobrata," je bil zadovoljen trener Sunsov Igor Kokoškov, ki je po 17 zaporednih porazov okusil slast zmage že drugič ta teden. V ponedeljek je Phoenix presenetil v Miamiju.

Sobotne tekme:
MIAMI - BROOKLYN 117:88
Olynyk 25 (9/13 iz igre, 3/5 za tri), Jones Jr. 18, McGruder 17 (4/6 za tri), Winslow 13, Richardson 12; Harris 15, Kurucs 11, Russell in Dinwiddie po 10.

DALLAS - MEMPHIS 81:111
Dončić 22 (7/14 iz igre, 1/8 za tri, prosti meti 7/12), 4 skoki in 2 podaji v 26 minutah, Powell 13, Hardaway 10, Finney Smith 8, Nowitzki 7, Jackson in Burke po 4, Harris 3, Brunson, Kleber, Mejri, Lee in Broekhoff po 2; Valančiunas 20 (8/9 iz igre) in 10 skokov, Carter (4/6 za tri) in Bradley po 15, Conley, Miles in Noah po 12, Caboclo 9, Rabb 6, Parsons 5, Wright 4, Dorsey 1.

CLEVELAND - DETROIT 93:129
Sexton 16, Nance in Clarkson po 11; Kennard 26 (6/7 za tri), Jackson 24 (9/11 iz igre, 4/4 za tri), Ellington 15 (5/8 za tri).

INDIANA - ORLANDO 112:117
Bogdanović 25, Collison 23 (8/12 iz igre) in 10 podaj, Joseph 14; Vučević 27 (11/19 iz igre), Ross 23, Fournier 19 (3/4 za tri).

PHILADELPHIA - GOLDEN STATE 117:120
Simmons 25 (10/15 iz igre), 15 skokov in 11 podaj, Scott 22 (6/9 za tri), Butler 21 in 9 skokov, Harris 20 in 9 skokov; Durant 34 (11/24 iz igre), Curry 28 (10/23 iz igre, 5/15 za tri), Cousins 25, Lee 12 (4/5 za tri).

SAN ANTONIO - OKLAHOMA CITY 116:102
Aldridge 27 (10/18 iz igre) in 10 skokov, Gay 2 (9/16 iz igre), DeRozan 18, Forbes 16; Westbrook 19 (7/17 iz igre), 9 skokov in 8 podaj, Schröder 18, Adams 17 in 13 skokov.

DENVER - NEW ORLEANS 112:120
Murray in Jokić (9 skokov in 7 podaj) po 20, Millsap 16; Holiday 29, Randle 28 in 10 skokov, Miller 16.

PHOENIX - LA LAKERS 118:109
Ayton 26 (8/11 iz igre) in 10 skokov, Booker 25, Jackson 16, Oubre 14; James 27 (10/21 iz igre, 4/9 za tri), 16 podaj in 9 skokov, Ingram 25, McGee 21 (10/10 iz igre) in 7 skokov.

UTAH - MILWAUKEE 115:111
Mitchell 46 (15/32 iz igre, 5/10 za tri), Favors 23 (10/122 iz igre) in 18 skokov, Ingles 14; Antetokounmpo 43 (15/26 iz igre), 14 skokov in 8 podaj, Middleton 29, Lopez 16 (4/4 za tri).