Brandon Jefferson je prevzel odgovornost v zadnjem napadu, a ni bil uspešen. Foto: www.alesfevzer.com

To je že četrti poraz Ljubljančanov v tej sezoni Jadranske lige s točko razlike. Enaka usoda jih je doletela na gostovanjih v Sremski Mitrovici proti Mega Leksu, v Beogradu proti Partizanu in v Aleksandrovcu proti Igokei.

Zmaji so odlično začeli, povedli so z 12:3 in prvo četrtino dobili s 33:19. Do odmora so gostitelji malce znižali zaostanek (50:56).

MZT z delnim izidom 15:0 izenačil
Ko je Brandon Jefferson v 34. minuti zadel izza črte in povišal prednost Olimpije na 15 točk (77:92), se je zdelo, da je srečanje odločeno. A zeleno-beli so v slabih dveh minutah prejeli deset točk in MZT je dobri dve minuti pred koncem prvič izenačil po trojki Daniela Clarka (92:92).

Jefferson nenatančen v zadnjem napadu
Minuto pred koncem je Stefan Sinovec zadel trojko in dodal še prosti met zaradi prekrška Gregorja Hrovata za prvo vodstvo MZT-ja na tekmi (96:94). Mirko Mulalić je z dvema prostima metoma izid poravnal, a je nato Devin Oliver naredil osebno napako in Adem Mekić je zadel en prosti met. Union Olimpija je imela priložnost za zmago, v zadnji napad je krenila s točko zaostanka, z metom za tri točke pa je neuspešno poskusil Jefferson.
"Mislim, da smo začeli dobro in kontrolirali srečanje vse do zadnjih minut, ko je bil izid 92:77. Vse mora biti jasno, če rečem, da daš 96 točk v Skopju, pa ne zmagaš srečanja, kje je bila naša osnovna težava. Če ne znaš ohraniti prednosti petnajstih točk v zadnjih minutah srečanja, potem si zmage ne zaslužiš," je pojasnil trener Gašper Okorn.

Naporen ritem se nadaljuje
Ljubljančani bodo tudi naslednji teden odigrali tri tekme. V Evropskem pokalu so tokrat prosti, v Ligi Nova KBM jih že v ponedeljek v Stožicah čaka obračun z Zlatorogom, nato pa v petek še gostovanje v Šenčurju.