Lonzo Ball, drugi izbor na letošnjem naboru, je v Madison Square Gardnu prikazal eno boljših predstav v letošnji sezoni. 20-letnik (za zdaj) še ni prepričal navijačev Lakersov. Foto: Reuters
Kristaps Porzingis je bil v podaljšku nerešljiva uganka za obrambo Lakersov. Foto: Reuters
LeBron James je bil proti Atlanti zelo razigran, dosegel je 25 točk, soigralcem je za nameček podelil še 17 podaj. Od trojnega dvojčka so ga ločili trije skoki. Foto: Reuters
Dallas, najslabša ekipa Zahoda, je presenetil San Antonio Spurse. Kawhi Leonard (na fotografiji z žogo) je po poškodbi odigral prve minute v letošnji sezoni. V 16 minutah je zbral 13 točk. Foto: Reuters
Brooklyn je v svoji dvorani ugnal Washington, ki je odigral peto zaporedno tekmo v gosteh (dve je dobil, tri izgubil). Foto: Reuters

Ball, ki je bil letos večkrat tarča kritik – v središču pozornosti se v medijih večkrat pojavlja tudi po zaslugi vse glasnejšega očeta LaVarja – je tokrat odigral eno boljših tekem v kratki karieri med profesionalci. V 40 minutah je z metom iz igre 6/13 zbral 17 točk in je bil tretji strelec svoje ekipe za Kentaviousom Caldwell-Popom (24 točk) in Kylom Kuzmo (17).

Lakersi so na tekmi, ki si jo je ogledalo tudi precejšnje število zvezdnikov iz šovbiznisa, sredi druge četrtine povedli za 10 točk (32:42), ko je žogo skozi obroč s polaganjem poslal Julius Randle, a so nato popustili, gostitelji so se po seriji napak nasprotnika hitro vrnili v igro, ob polčasu so zaostajali le za točko.

V nadaljevanju je bila tekma sila izenačena. Ekipi sta se ves čas izmenjavali v vodstvu, 24 sekund pred iztekom rednega dela srečanja je izid s trojko izenačil Kuzma (99:99). Po zgrešenem metu za tri točke Kristapsa Porzingisa ob sireni je sledil podaljšek, v katerem so Knicksi dokončali delo. Odločilne točke je prispeval najboljši strelec tekme Porzingis.

"Ves čas smo bili v igri, kar veliko pove o tem, kakšna ekipa smo in kakšen napredek kažejo moji fantje. Seveda sem razočaran, ker nismo igrali na najvišji ravni, a kljub vsemu smo imeli lepe možnosti za zmago. Na svojo ekipo sem zelo ponosen," je po tekmi dejal trener Lakersov Luke Walton, ki je s Kalifornijci med letoma 2008 in 2010 dvakrat osvojil šampionski prstan.