Ali je sezone za Derricka Rosa že konec? Številni so prepričani, da se po novi operaciji kolena (tokrat desnem, celotno lansko sezono je izpustil zaradi poškodbe levega kolena) ne bo mogel vrniti že letos. Foto: Reuters
John Wall (Washington Wizards) - Beno Udrih (New York Knicks)
Beno Udrih je odigral dobro polovico tekme, pri tem pa iz igre zadel le en met iz sedmih posuskov, pri čemer je zgrešil tudi vse tri trojke. Foto: Reuters
LeBron James (Miami Heat) - Arron Afflalo (Orlando Magic)
"Pomaga, če imaš Lebrona Jamesa," je trener Miamija Erik Spoelstra komentiral razplet zmagovite zadnje akcije, ki pa se ni odvila po predvidenem scenariju, a vseeno je prvi zvezdnik NBA-ja odločil tekmo v korist Heata. Foto: Reuters
Danny Green (San Antonio Spurs)
Danny Green je 5 trojk in skupno 17 točk dosegel v vsega 21 minutah, saj je Gregg Popovich ob visoki prednosti dal priložnost prav vsem igralcem. Tako je najmanj igral center 1. peterke Tiago Splitter, ki je v 11 minutah prispeval 10 točk. Foto: Reuters

Ameriški superzvezdnik Derrick Rose se je po hudi poškodbi komaj vrnil na parket, a ga je nova zdravstvena težava spet oddaljila od igrišč za dalj časa. Prvo ime Chicago Bullsov si je v petek pri porazu v Portlandu poškodoval desno koleno. Magnetna resonanca je razkrila poškodbo meniskusa, kar potrebuje oepracijo, ki jo bodo izvedli v prihodnjih dneh. Uradno so Biki sporočili, da bo Rose manjkal za nedoločen čas, najbrž več mesecev, mogoče celo vso sezono 2013/14.

Najkoristnejši igralec sezone 2010/11 si je aprila 2012 poškodoval križno vez levega kolena in pri tem izpustil že vso lansko sezono.

Tokrat je v 3. četrtini petkove tekme izgubil stik s podlago, ko se je skušal na hitro obrniti po izgubljeni žogi Bikov in so šli Trail Blazersi v napad. Po poškodbi, do katere ni prišlo v stiku z nasprotnikom, Rose ni mogel več obremeniti desne noge in je takoj odšepal v slačilnico, katero je nato zapustil s pomočjo bergel.

Dolgo zdravljenje tudi za Marca Gasola
Dalj časa bo okreval tudi Marc Gasol, ki se je prav tako poškodoval v petek ob porazu Memphisa proti San Antoniu. Zvezdnik Grizlijev sicer ne bo potreboval operacije, a so kolenske vezi tako natrgane, da bo okreval več mesecev.

Udrih poražen v glavnem mestu
New York je v noči na nedeljo gostoval pri Washingtonu in izgubil z 89:98. Slovenski košarkar v dresu Knicksov Beno Udrih je odigral 25 minut in pri tem dosegel dve točki, pet podaj in štiri skoke.

LeBron James je z metom iz skoka 15 sekund pred koncem odločil floridski derbi Miami - Orlando (101:99). Vročica je sredi tekme zaostajala že za 16 točk, a so prvaki uprizorili preobrat na krilih Dwyana Wada in Jamesa, ki sta skupaj dosegla 49 točk, pri čemer se je Wade vrnil v igro po dveh tekmah počitka zaradi težav s kolenom.

16 trojk Ostrog za deseto zaporedno zmago
Nekdanji igralec Olimpije Danny Green je bil prvo ime San Antonia, ki je zabeležil že deseto zaporedno zmago! Ostroge so s kar 16 trojkami, pet iz 7 poskusov jih je prispeval Green, povsem dotolkli Cleveland s 126:96. Za visoko zmago je prispevalo prav vseh 12 Spursov - najmanj po 6 točk sta dosegla še en nekdanji "zmaj" Aron Baynes in Jeff Ayres, kar priča o uravnoteženosti San Antonia.