Kevin Durant je zadel 10 od 15 metov in tekmo končal pri 33 točkah. Imel je le eno izgubljeno žogo. Foto: Reuters
Oklahoma je od velikega finala oddaljena le še dve zmagi. Foto: Reuters

T

Večji del so Thunderji opravili ob koncu prvega dela, ko so po delnem izidu 25:4 na odmor odšli s 25 točkam naskoka. Grmelo je tudi v tretji četrtini, ko je Oklahoma s 45 točkami postavila klubski rekord v končnici.

Kevin Durant je ob metu 10/15 dosegel 33 točk in dodal 8 skokov, odličen je bil tudi Russell Westbrook s 30 točkami (met 10/19), 12 podajami in 8 skoki. Prvič v končnici sta oba metala več kot 50-odstotno.
Ključ do zmage je bil tokrat v nizki peterki Oklahome s Sergom Ibako kot edinim visokim košarkarjem. Westbrook, Durant, Waiters, Roberson in Ibaka so nadigrali Warriorse s 34 točkami razlike ob 71-odstotnem metu. Thunderji so gladko dobili tudi skok z 52:38.

Stephen Curry je ob metu 7/17 (3/11 za tri) vknjižil 24 točk, edini dvomestni je bil le še Klay Thompson z 18 točkami. Golden State je bil s Curryjem na parketu v minusu 39 točk. "Dobili smo, kar smo si zaslužili," je bil kratek trener Golden Stata Steve Kerr.

Golden State je z istim izidom zaostajal lani tudi proti Memphisu in Clevelandu, a je nato osvojil naslov. "Obakrat so nas v tretji tekmi odpihnili z igrišča, vendar smo našli odgovor. To je še v naših glavah. Prepričan sem, da bomo odigrali res dobro četrto tekmo, bomo videli, kaj se bo zgodilo," je povedal Kerr.

Oklahoma je do konca tretje četrtine nasprotniku nasula kar 117 točk. Četrta tekma bo v noči na sredo.