Luka Dončić je bil najboljši posameznik tekme v Tel Avivu, ki pa jo je dobil Maccabi. Foto: EPA
Anthony Randolph
Anthony Randolph je v prvem polčasu v statistiko vpisal devet točk in sedem skokov, na koncu pa je srečanje končal s 13 točkami in devetimi skoki. Foto: EPA
Luka Dončić
Drugič zapored je Dončić v Evroligi parket zapuščal razočaran. Foto: EPA
Anadolu Efes je slavil v Barceloni in prvič v tej sezoni vknjižil zmago. Foto: EPA
Žalgiris je v Milanu povsem nadigral domačo Olimpio. Foto: EPA
Po spodbudnem začetku Valencie se je v nadaljevanju CSKA poigral s španskimi košarkarji. Foto: EPA

V Menora Mivtachi Areni je znova blestel Dončić. Čeprav ni bil pri metu iz igre (5/14), je bil vseeno prvi strelec Reala z 19 točkami. Z indeksom 30 je bil ponovno statistično najboljši igralec tekme. Statistiko je zapolnil še s po šestimi skoki in podajami, v dobrih 32 minutah, ki jih je preživel na parketu, pa ni izgubil nobene žoge.

Drugi strelec gostov je bil Randolph. Zaradi težav pod obročem je moral naturalizirani slovenski reprezentant, ki se je prejšnji teden vrnil po poškodbi rame, igrati na položaju centra, čeprav je "v osnovi" štirica. Igral je kar 34 minut, vpisal je 13 točk, le ena ujeta odbita žoga pa mu je zmanjkala do dvojnega dvojčka. Podelil je tudi dve blokadi in srečanje končal z indeksom 16.

Real slabo odigral zadnjih pet minut
Kraljevemu klubu se je močno poznalo, da ni imel klasičnega centra. Konec tedna se je poškodoval Gustavo Ayon, ki je prvi skakalec Reala. Na drugi strani je stala ekipa, ki je najboljša v Evroligi v skoku. Tokrat ga je dobila s kar 53:33. S 53 ujetimi odbitimi žogami, od tega kar 22 v napadu, je Maccabi postavil nov klubski rekord.

Dončić je odlično začel tekmo. Najprej je zadel trojko, zatem pa še podal Randolphu, ki je bil uspešen izza črte. V tem ritmu so sledili tudi njuni soigralci in Real je v prvi četrtini povedel za deset. Toda hitro je sledil preobrat. V drugi četrtini so vajeti igre v svoje roke vzeli domači košarkarji, ki so v 15. minuti izenačili, s serijo 13:0 pa povedli s 47:38. Dobri dve minuti pred koncem tretje četrtine je Real naredil delni izid 12:1 in povedel. Za vodstvo je po podaji Dončića zadel Randolph, nato pa je bil po novi podaji slovenskega čudežnega dečka izza črte uspešen še Trey Thompkins.

S serijo 10:3 je Maccabi odprl zadnjo četrtino. Ko je bilo do konca še pet minut, je izza črte metal Dončić, a je nad njim osebno napako napravil Norris Cole. Zaradi burne reakcije je ob tem tehnično napako dobil domači trener Neven Spahija. Dončić je zadel vse štiri proste mete, zatem pa, ko je Real imel žogo s strani, je zadel še trojko in s sedmimi točkami zapored povedel Real v vodstvo s 76:74. V končnici so imeli Madridčani še naprej težave v skoku, obramba je bila luknjasta, hkrati pa so bili neučinkoviti v napadu. Dve trojki je v zadnjih minutah zgrešil tudi Dončić. Minuto in pol do konca je Alex Tyus dobil kar dva skoka v napadu in nato ob osebni napaki zadel ter s prostim metom povedel s 86:81, na drugi strani je Facundo Campazzo žogo podal nasprotnikom v roke in tekma je bila dobro minuto pred iztekom igralnega časa odločena.

Tavares okrepil Real Madrid
V špansko prestolnico so medtem že pripeljali novega košarkarja, ki pa tokrat še ni igral. Triletno pogodbo je z devetkratnimi evropskimi prvaki podpisal Edy Tavares z Zelenortskih otokov. 25-letni in kar 221 centimetrov visoki Tavares je neuspešno letos iskal pogodbo v Ligi NBA, kjer je do zdaj v dveh sezonah za Atlanto in Cleveland skupaj odigral 12 tekem. Preizkusil se je tudi v razvojni ligi, pred tem pa je šest let že bil v Španiji, kjer je bil član Gran Canarie. Prva želja Reala je bil sicer Gašper Vidmar, ki pa zaradi visoke odškodnine ostaja pri Banvitu.

Anadolu Efes je vendarle prvič v letošnji sezoni zmagal. Z 89:85 je slavil v Barceloni. Blestela je trojica Vladimir Štimac – Ricky Ledo – Errick McCollum, ki je skupaj dala kar 64 točk. Edo Murić je igral slabih 11 minut, v tem času pa je statistiko pustil skoraj povsem prazno. Ujel je le eno odbito žogo.

6. krog:
MACCABI
- REAL MADRID
90:83 (22:30, 25:12, 17:24, 26:17)
Thomas 21, Roll 16; Dončić 19 (3/7 za dve, 2/7 za tri), 6 skokov in 6 podaj v 32 min, Randolph 13 (4/9 za dve, 1/4 za tri), 9 skokov in 1 podaja v 34 min.

OLIMPIA MILANO - ŽALGIRIS
62:94 (20:25, 11:25, 10:20, 21:24)
Goudelock 13; Jankunas 13, Davies in Pangos po 12.

BARCELONA - ANADOLU EFES
85:89 (15:26, 20:16, 22:25, 28:22)
Seraphin 19; Štimac 22, McCollum in Ledo po 21 ... Murić 1 skok v 11 min.

CSKA MOSKVA - VALENCIA
94:67 (20:19, 23:19, 30:16, 21:13)
de Colo 23, Higgins 16; Pleiss 12.

HIMKI MOSKVA - BASKONIA
91:90 (18:21, 22:27, 21:16, 30:26)
Šved in Gill po 20, Anderson 18; Janning 19, Šengelia in Voigtmann po 14.

BROSE BAMBERG - FENERBAHČE
57:80 (16:21, 17:22, 13:11, 11:26)
Rubit 12, Lo 10 ... Nikolić 3 (0/1 za dve, 1/3 za tri) in ena podaja v 17 minutah; Vesely 15, Wanamaker 13.