Eden najbolj razpoloženih košarkarjev Sixta Primorske, Žan Mark Šiško. Dosegel je 16 točk. Foto: Sixt Primorska/Žiga Mikeli

Finalna serija se namreč igra na tri zmage. Morebitna četrta tekma bo v petek v Severni Makedoniji, morebitna peta pa v ponedeljek v Kopru.

Zmagovalec finala Lige ABA 2 se bo uvrstil v Ligo ABA, podprvak pa bo s predzadnjim iz Lige ABA odigral dodatne kvalifikacije.

Pri Sixtu Primorski so štirje košarkarji dosegli dvomestno število točk – Marijan Čakarun 26 točk (11/13 za dve), Marko Jagodić-Kuridža 17 točk, Žan Mark Šiško 16 točk (8 podaj) in Lance Harris 13 točk.

Ob polčasu +10 za tigre
Tudi drugo tekmo so tigri odlično začeli – trojko je zadel kapetan Alen Hodžić. Vodstva niso več izpuščali iz svojih rok, v prvi četrtini so največ vodili za sedem točk, v drugi četrtini pa so vodstvo podvojili (43:29). V zadnjih 40 sekundah tega dela igre so gostje s štirimi zaporednimi točkami nekoliko znižali zaostanek (43:33).

Sixt Primorska ni popuščala, po polaganju razpoloženega Šiška – v prvem polčasu je bil najboljši strelec z 12 točkami – je imela koprska ekipa spet +14 (49:35). Šiško je po še eni hitro izpeljani akciji, ki jo je zaključil s polaganjem, prisilil goste v minuto odmora, saj je Primorska vodila že za 16 točk (53:37). A odmor gostom ni pomagal, po tem, ko je Čakarun dosegel koš, nad njim pa je bila storjena še osebna napaka, zadel je prosti met, so Koprčani še povišali vodstvo (56:37). Po košu Hodžića, podal mu je Šiško, so gostitelji vodili že za 21 točk (64:43). S tolikšnim naskokom so vstopili tudi v zadnjo četrtino (68:47).

V zadnji četrtini je Sixt Primorska po zadetih prostih metih Tadeja Fermeta vodila za 22 točk (70:48).

Primorska višala prednost
Jurica Golemac je moral svoje fante poklicati na posvet, ko so gostje z miniserijo 6:0 stopili zaostanek (77:59). Minuta je zadostovala, saj so odgovorili na najboljši možen način, po dveh zaporednih trojkah Harrisa in košu Jagodić-Kuridže so prišli do najvišje prednosti 23 točk (84:61). Tekmo so tako brez težav pripeljali do konca.

"Čestitke fantom za znova izjemno igro v obrambi, ob tem pa zahvala zbranim navijačem za sijajno podporo s tribun. Od končne zmage v Ligi ABA 2 smo oddaljeni le še korak, a to ne pomeni nič. Na tekmi smo z obrambo storili tisto, kar počnemo že celo sezono. Ko smo uspeli nevtralizirati skok tekmecev v napadu, smo na drugi strani dosegli nekaj lahkih košev iz nasprotnih napadov in ob tem zadevali mete z razdalje. Tekmeci so poskušali z večimi različicami obrambe, katerim smo se dobro prilagajali. Pričakujem, da bo tako tudi na naslednji tekmi v Skopju. V četrtek nas zagotovo čaka nova zahtevna tekma, za katero upam, da bo zadnja v tem nizu. Na tretji obračun se podajamo kot da zaostajamo z 0:2," je po tekmi povedal trener Sixta Primorske, Jurica Golemac.