Slovenija bo pred evropskim prvenstvom junija v Ljubljani odigrala še dve kvalifikacijski tekmi, februarja proti Albaniji in Poljski, nastop med šestnajstimi najboljšimi evropskimi ekipami pa ima že zagotovljen kot gostiteljica tekmovanja.

V primerjavi s tekmo lani novembra na Kodeljevem (62:78) so imele Slovenke tokrat precej več možnosti za uspeh. Sicer so večji del tekme zaostajale, v 34. minuti že z 58:71, a ko so se razigrale tudi najizkušenejše igralke v zasedbi grškega selektorja Georgiosa Dikaiulakosa, je bila tekma tesna vse do konca.

Razpoloženi Zali Friškovec, ki je bila s 27 točkami in metom 7:9 za tri točke prva strelka srečanja, se je najprej pridružila Eva Lisec (13 točk), trojko za znižanje na 64:71 pa je zadela še Teja Oblak (sedem točk, met 3:10), ki je imela 14 podaj.

Ko se je Slovenija približala na 66:71, je peto osebno napako dobila Eva Lisec, pri zaostanku 69:73 tri minute pred koncem pa je vmes posegla tudi sodniška naveza, ki je domačim igralkam v 40 minutah dosodila zgolj 14 osebnih napak (Sloveniji 24) in ki je v zaključku tekme s kar nekaj odločitvami navdušila 5500 domačih gledalcev.

Zala Friškovec je tekmo končala s statističnim indeksom 38. Met iz igre je bil 10:13, ob tem pa je zbrala še sedem skokov, pet podaj, dve ukradeni žogi in blokado.