Anthony Randolph je v španski ligi za Luko Dončićem s 13,7 točke na tekmo drugi strelec Reala, v Evroligi pa v povprečju daje po 10,2 točke na tekmo. Uspešnejša sta le Dončić in Gustavo Ayon. Foto: EPA
Aleksej Nikolić
Aleksej Nikolić je ob zmagi Bamberga nad Barcelono igral nekaj več kot 13 minut in prispeval pet točk. Foto: EPA
Erick Green
V Valencii je odločitev padla po dveh podaljških, na koncu je bila boljša Olimpia iz Milana. Foto: EPA
Nando de Colo
CSKA v Beogradu ni imel veliko dela s Crveno zvezdo. Foto: EPA
Brian Roberts
Olympiacos je po podaljšku v gosteh na kolena spravil aktualnega prvaka Fenerbahče. Foto: EPA

Kot so zapisali, si stopalnice 28-letni košarkar ni poškodoval zaradi udarca, ampak je posledica obremenjenosti. V torek je še igral ob polomu Real Madrida na gostovanju pri Baskonii, kjer so bili v Vitorii Baski boljši s kar 105:75. Američan s slovenskim potnim listom je poškodovan že drugič v tej sezoni. Oktobra je manjkal zaradi težav z ramo, vendar je okreval hitreje, kot so sprva predvidevali.

Težavam s poškodbami visokih igralcev kraljevega kluba ni videti konca. Na isti tekmi proti CSKA-ju kot Randolph ramo si je koleno poškodoval Ognjen Kuzmić, ki je že končal sezono. Dalj časa bo odsoten tudi sicer prvi center Gustavo Ayon.

Ob odsotnosti obeh klasičnih petic je na položaju centra igral tudi Randolph, so pa v španski prestolnici pripeljali novo okrepitev - Walterja Tavaresa. Verjetno bo sledila še kakšna, saj se težave odražajo tudi pri rezultatih. V Evroligi so namreč blancosi klonili že trikrat zapored (Himki, Maccabi, Baskonia), v nedeljo pa so bili poraženi tudi v domačem prvenstvu, ko jih je na kolena spravila Barcelona.

Brose po -26 na kolena spravil Barcelono
Medtem so v 7. krogu košarkarji Broseja na domačem terenu s 84:81 premagali Barcelono. Gostje so v Bambergu izvrstno začeli tekmo, ko so v prvi četrtini nasuli kar 38 točk in povedli za 26, ko so naredili delni izid 25:2. Toda v nadaljevanju so nemški prvaki zaigrali bistveno bolje v obrambi. Počasi so zniževali zaostanek in v zadnji četrtini povedli s 75:74. Nikos Zisis je zatem sklenil serijo 9:0 za 77:74. Barca je zgrešila zadnje tri mete in po velikem preobratu je zmaga ostala na Bavarskem.

Rakim Sanders je prispeval 17 točk za Barcelono, v domači vrsti pa je bil s 16 prvi strelec Dorell Wright. Slovenski organizator igre Aleksej Nikolić je igral dobrih 13 minut in zadel po en met za dve in enega za tri točke, v statistiko pa je vpisal še en skok in dve podaji.

7. krog:
FENERBAHČE - OLYMPIACOS
83:90 (17:18, 23:12, 13:27, 22:18) - v podaljšku
Nunnally 22, Wanamaker 15; Roberts 21, Printezis 18, Strelnieks 16.

CRVENA ZVEZDA - CSKA MOSKVA
59:85 (10:22, 17:22, 7:21, 25:20)
Rochestie 15, Feldeine 12; de Colo 16, Hines 13, Higgins 12.

BROSE BAMBERG - BARCELONA
84:81 (12:38, 25:11, 25:17, 22:15)
Wright 16, Hickman 14 ... Nikolić 5 (2/3 iz igre) 1 skok in 2 podaji v 14 min; Sanders 17, Hanga in Moerman po 14.

VALENCIA - OLIMPIA MILANO
98:103 (20:19, 25:22, 19:17, 10:16) - po dveh podaljških
Green 22, Dubljević 18; Jerrells 30, Theodore 20, Goudelock 17.

Odigrano v torek:
MACCABI - ANADOLU EFES
72:92 (19:19, 16:28, 26:20, 11:25)
Jackson 20, Bolden 12; McCollum 31, Štimac 15, Murić 2 (1/5) v 13 minutah.

PANATHINAIKOS - HIMKI MOSKVA
93:65 (26:16, 20:11, 26:22, 21:16)
Denmon 24, Gist 12, Calathes 11, Lojeski 10; Šved 17, Anderson in Zubkov 9.
BASKONIA - REAL MADRID
105:75 (36:17, 28:27, 24:19, 17:12)
Beaubois 15, Huertas 13, Granger 13; Dončič 18 (5/11) v 22 minutah, Tavares 10, Randolph 4 (2/7) v 12 minutah.