Miloš Teodosić in soigralci so doživeli veliko razočaranje.

Po prvem polčasu so imeli favorizirani Italijani dve točki naskoka (48:46). Sredi tretje četrtine je Unics z delnim izidom 10:2 prišel do 10 točk naskoka (56:66). John Brown in Jamar Smith sta se razigrala.

V končnici je skušal Virtus narediti preobrat. Približal se je na 92:96. Izjemno trojko z osmih metrov je zadel Isaiah Canaan 50 sekund pred koncem. Okaro White in Smith sta potrdila zmago s prostimi meti.

Pri gostiteljih je Miloš Teodosić dosegel 25 točk, Marco Belinelli pa 24. Obramba Virtusa je bila zelo slaba. Smith je prispeval 24 točk, White 22, Brown pa 20. Slovenski reprezentant Jordan Morgan, sicer prvi skakalec Unicsa, si je v drugi četrtini poškodoval koleno.

Unics se bo v finalu srečal z Monacom, ki je z 2:0 v zmagah izločil Gran Canario. Oba finalista sta si že zagotovila nastop v Evroligi v naslednji sezoni.