Kevin Durant je bil s 24 točkami drugi najboljši strelec Golden Stata ob zmagi v Teksasu. Foto: Reuters

Po slabem uvodu v tekmo smo se osredotočili predvsem na obrambo in na to, da ne delamo osebnih napak. To nam je prineslo uspeh.

Klay Thompson
LaMarcus Aldridge
LaMarcus Aldridge je bil najučinkovitejši igralec San Antonia, ki ni mogel računati na poškodovana Kawhija Leonarda in Tonyja Parkerja. Foto: Reuters
Gregg Popovich
Trener San Antonia Gregg Popovich je bil nezadovoljen s sojenjem na tekmi. 4 minute in 47 sekund pred koncem tekme je bil zaradi besnenja nad njihovimi odločitvami tudi izključen. Foto: AP
Portland - Los Angeles Lakers
Košarkarji Portlanda so na svojem parketu na kolena spravili Los Angeles Lakerse. Tekmo je sekundo pred koncem s trojko odločil Damian Lillard. Foto: Reuters

Prvega gostje iz Oaklanda niso dobro odigrali, nikakor niso našli ritma v napadu, v prvi četrtini so zaostajali že za 18 točk (30:12). Vseeno so se dokaj hitro pobrali in do odmora zaostanek stopili na -5 (55:50).

V tretji četrtini je Zaza Pachulia s polaganjem izid najprej izenačil na 57, za prvo vodstvo Golden Stata je slabe pol minute pozneje s trojko poskrbel Kevin Durant (57:60). Warriorsi so smuknili v prednost in jo na krilih razpoloženih zvezdnikov Duranta, Stepha Curryja in Klaya Thompsona zadržali do konca.

V zadnji četrtini so bili razred zase, tik pred koncem so dosegli najvišjo prednost +21 (91:112), ko je s polrazdalje zadel Patrick McCaw.

Thompson: Osredotočili smo se na obrambo
"Po slabem uvodu v tekmo smo se osredotočili predvsem na obrambo in na to, da ne delamo osebnih napak. To nam je prineslo uspeh. Ko nam uspeva takšna igra v obrambi, si priigramo več priložnosti, dosegamo lahke koše," je po tekmi dejal prvi strelec Warriorsev Thompson.