Goranu Dragiću s soigralci v Oaklandu ni uspelo preprečiti poraza Miamija. Foto: Reuters

Mislim, da smo na tekmi proti Miamiju odigrali najboljšo obrambo v letošnji sezoni. Treba je bilo stisniti zobe, to nam je uspelo. Zadržali smo jih na 80 točkah. Ta tekma je bila kot tekma končnice, ko nič ni podarjeno in kjer moraš enostavno zdržati.

Steve Kerr, trener Golden Stata
Stephen Curry
Stephen Curry ni imel strelsko najučinkovitejšega večera, zbral je 16 točk, zadel je le 2 od 9 metov za tri. Foto: Reuters
Kyrie Irving
Medtem pa Boston še naprej melje nasprotnike. Po dveh porazih na uvodnih tekmah sezone je zdaj dosegel že deveto zmago zapored. Tokrat je morala premoč na svojem parketu priznati Atlanta (107:110), ki ni našla odgovora na izjemnega Kyrieja Irvinga (na fotografiji). Ta je odigral doslej najboljšo tekmo v dresu Celticsov, zbral je 35 točk. Foto: Reuters
Devin Booker
Brooklyn je v gosteh zmagal pri Phoenixu, za katerega je Devin Booker (na fotografiji z dresom številka 1) dosegel 18 točk in tako postal četrti najmlajši igralec v zgodovini Lige NBA, ki je dosegel 3.000 točk. Foto: Reuters

Warriorsi niso imeli najboljšega strelskega večera, v prvem polčasu so bila sila nenatančni z razdalje, zvezdniki ekipe so se 'prebudili' šele v nadaljevanju, a so prvič v letošnji sezoni na tekmi dosegli manj kot 100 točk. Do danes sta ekipi odigrali 57 tekem, eno zmago več (29) so dosegli Kalifornijci.

Edini slovenski košarkar v Ligi NBA Dragić je bil z 19 točkami drugi najboljši strelec svoje ekipe. Iz igre je metal 8/18 (1/3 za tri, 2/4 prosti meti), svojo statistiko je v 31 minutah oplemenitil še s tremi skoki, štirimi podajami in ukradeno žogo. Storil je dve osebni napaki, trikrat je žogo izgubil.

Odločilen delni izid 18:6
Tekma je bila v prvem delu prvega polčasa precej izenačena, nato pa so v zadnjih minutah druge četrtine gostitelji stopili na plin. Po košu Hassana Whitesida in znižanju zaostanka na -1 (32:31) je Golden Statu uspel delni izid 18:6, s katerim je na odmor odšel s prednostjo 13 točk (50:37). Ta se je v nadaljevanju le še večala, Kevin Durant, Draymond Green in Stephen Curry so v napadu zaigrali precej bolje, najvišja prednost je po lepi akciji Omrija Casspija in Nicka Younga znašala 23 točk (97:74). To je bil za Miami že četrti zaporedni poraz na parketu aktualnih prvakov Lige NBA. Nazadnje so Kalifornijce v gosteh premagali 16. decembra 2013 (75:92), ko je za ekipo igrala slovita trojka, na čelu z LeBronom Jamesom.

Kerr: Kot tekma končnice
"Mislim, da smo na tekmi proti Miamiju odigrali najboljšo obrambo v letošnji sezoni. Treba je bilo stisniti zobe, to nam je uspelo. Zadržali smo jih na 80 točkah. Ta tekma je bila kot tekma končnice, ko nič ni podarjeno in kjer moraš enostavno zdržati," je po tekmi zadovoljno dejal trener Golden Stata Steve Kerr.

Liga NBA, tekme 6. novembra:
ATLANTA - BOSTON 107:110
Schroder 23; Irving 35, Tatum 21, Horford 15 in 10 skokov.

PHOENIX - BROOKLYN 92:98
Warren 20; Russell 23, Harris 18.

GOLDEN STATE - MIAMI 97:80
Durant 21, Green 18, Curry 16; Johnson 21, Dragić 19 (met iz igre 8/18), 3 skoki, 4 podaje in 1 ukradena žoga v 31 minutah.