Lorenzo Brown je znova odlično vodil igro Crvene zvezde. Foto: EPA

Po sezoni, ko je Ligo ABA v najmočnejšem klubskem tekmovanju stare celine kot prvak predstavljala Budućnost, se je Evroliga znova vrnila v Beograd. Prvi gost v Štark Areni je bil Fenerbahče na čelu z najuspešnejšim evropskim trenerjem Željkom Obradovićem. Turški velikan v končnici srečanja ni bil kos jadranskim prvakom.

V zadnjo četrtino so Beograjčani vstopili s prednostjo osmih točk, toda pet minut pred koncem je bila razlika le še dve točki. Sledila je serija 8:0, ki jo je s trojko začel Mouhammad Faye, s prostima metoma dve minuti pred koncem srečanja pa zaključil James Gist. Zmago je s trojko v zadnji minuti potrdil Lorenzo Brown, ki je bil s 13 točkami prvi strelec Zvezde, na drugi strani jih je Nando De Colo dal 19. Beograjčani so bili odlični v obrambi, za drugo zmago na devetem medsebojnem srečanju pa so dobili tudi skok s 40:30.

Mejri se je vrnil k Realu

Salah Mejri se je vrnil v špansko prestolnico. Foto: EPA

Po štirih letih bo Salah Mejri znova oblekel dres madridskega Reala. V pretekli sezoni si je tunizijski košarkar garderobo v Dallasu delil z Luko Dončićem. Ko je glavni zvezdnik Mavericksov debitiral v prvi ekipi kraljevega kluba, je Mejri igral v španski prestolnici, nato pa sta moči združila še v Teksasu. 33-letni Mejri je v štirih sezonah v NBA-ju v povprečju dosegal štiri točke na tekmo. Dres Reala je nosil dve leti in z njim pred štirimi leti osvojil Evroligo. Po sezoni v Dallasu je podpisal za kitajsko moštvo Liaoning Flying Leopards, a je kmalu prišla boljša ponudba iz Španije.

Real Madrid tudi letos spada v krog favoritov za končno slavje v Evroligi. Močna zasedba je imela manjšo vrzel le pod samim obročem, kar pa je zdaj zapolnil Mejri, ki je s klubom podpisal do konca sezone. Real ima v moštvu zdaj dva izjemno visoka centra, saj se je 217 centimetrov visoki Mejri pridružil Walterju Tavaresu, ki je še tri centimetre višji.

Mejri še ni igral v 2. krogu Evrolige, ko je Real drugič zmagal. S 86:85 je bil na domačem parketu boljši od Maccabija. Mož odločitve je bil Jaycee Carroll. Ameriški ostrostrelec je tri sekunde pred koncem tekme zadel trojko za zmago. Pred tem je Maccabi v vodstvo popeljal prvi strelec tekme Scottie Wilbekin. Anthony Randolph je pri Realu prispeval 11 točk. Uspešnejša sta bila Jordan Mickey, ki je 16 točkam dodal še 11 skokov, in Carroll s 14.