Igralec tekme LeBron James je imel nekaj težav z opremo, saj je imel na začetku srečanja oblečene drugačne hlače kot soigralci. Foto: Reuters
Kevin Love je odigral odlično tekmo, za uspeh San Antonia pa ni bilo dovolj 24 točk Kawhija Leonarda. Foto: Reuters
Košarkarji Philadelphie so dobro pokrivali najboljšega košarkarja lige Stepha Curryja, ki je vseeno dosegel 23 točk. Foto: Reuters

Cavaliersi so prvič letos premagali eno izmed najmočnejših ekip. Doslej so proti Golden Statu, San Antoniu in Chicagu, ki jih vidijo kot glavne kandidate za naslov, izgubili pet srečanj. Pod vodstvom novega trenerja Tyronna Lua je Cleveland slavil četrtič zapored. Lue je želel, da Konjeniki igrajo hitrejšo košarko, proti kateri tokrat gostje, ki so na zadnjih 16 tekmah klonili šele drugič, niso našli odgovora. Najboljša obramba lige je dobila 117, kar je po Golden Statu (120) drugi najboljši dosežek.

"Nedvomno smo igrali dobro košarko tako v obrambi kot v napadu. Vsilili smo svoj ritem, ki je bil visok, obenem pa smo naredili vse, kar je od nas zahteval trener, da lahko premagamo tako izvrstno ekipo," je povedal LeBron James. Gostitelji so polčas dobili za 17, vendar so tretjo četrtino Ostroge odprle s serijo 8:0. Odgovor je našel James, ki je v tem delu igre dosegel 16 od svojih 29 točk. Pred zadnjo četrtino je prednost narasla na 19 točk, kar so domači košarkarji brez težav zadržali.

Odlična sta bila tudi druga dva iz zvezdniške trojice Clevelanda. Kevin Love se je izkazal z 21 točkami in desetimi skoki, Kyrie Irving pa je prav tako vpisal 21 točk. Pri San Antoniu, ki je znova igral brez Tima Duncana, je 24 točk dal Kawhi Leonard.

Sixersi namučili prvake
Golden State je serijo treh zaporednih gostovanj odprl v Filadelfiji, kjer so se prvaki namučili proti najslabši ekipi lige (108:105). Ko so v prvi četrtini ujeli ritem, je bila prednost hitro dvomestna in že v drugi četrtini narasla na 19. Toda mlada zasedba Sixersov se ni predala niti po zaostanku za 24. Še dobrih pet minut pred koncem so Bojevniki vodili za 15, nato pa so domači košarkarji naredili delni izid 20:5. 22 sekund pred koncem je rezultat izenačil Ish Smith, ki je ukradel žogo in zabil za 105:105, a je v zadnji sekundi trojko za zmago zadel Harrison Barnes.

Warriorsi so s tem izenačili rekord najboljšega začetka po 47 tekmah. Tudi Philadelphia jih je v sezoni 1966/67 od prvih 47 tekem dobila 43. Klay Thompson je bil z 32 točkami prvi strelec tekme, Draymondu Greenu pa je le ena podaja zmanjkala do trojnega dvojčka (10 točk, 13 skokov).