Tim Gajser je na zahtevni progi osvojil skupno tretje mesto. Foto: AMZS

Arroyomolinos v Španiji (blizu glavnega mesta Madrida) je gostil 13. preizkušnjo svetovnega prvenstva. Gajser je bil v prvi vožnji na prvem zavoju okrog 8. mesta, večji del dirke pa je držal tretje mesto in napadal Jorgeja Prada, toda po napakah, ki so se pripetile na preorani progi, in še padcu je zdrsnil s 3. na 4. mesto. Ugnal ga je tekmec v boju za naslov prvaka Herlings, pred katerim je imel Gajser že precejšnjo prednost, saj se je Nizozemec prebijal iz ozadja. Prvo vožnjo je dobil Romain Febvre, ki je v boju za zmago prehitel Prada.

Herlings po novi zmagi še bolj beži Gajserju

Tudi v drugi vožnji je s štarta najhitreje potegnil Prado. Takoj za njim je bil Gajser, ki pa ga je po napaki (zapeljal je zunaj proge) kmalu ugnal Herlings. Nizozemec je nekje na polovici opravil še s Pradom in zanesljivo oddrvel do zmage. Gajser je sedem minut pred koncem prehitel Prada, a Herlingsove zmage ni mogel ogroziti. Febvre se je zapletel na štartu in padel na 24. mesto, toda do konca se je povzpel na sedmo mesto.

V skupnem seštevku svetovnega prvenstva je v vodstvu Herlings, ki ima 505 točk. Febvre jih ima 493, tretji Gajser pa 490. Sledita Prado (440) in Cairoli (419).

"Spet mi je šlo precej bolje v drugi vožnji kot v prvi. Postaja že moteče, ker se mi dogajajo te majhne napake v prvi vožnji, ki me stanejo boljše uvrstitve. Sem pa zadovoljen z obema startoma in z vožnjo v drugo," je za spletno stran svoje ekipe pojasnil Gajser in dodal: "Zdaj nas čaka finale sezone v Italiji. Upam, da bo ob stezah v Trentinu in Mantovi tudi veliko gledalcev, ker to lahko prinese razliko. Veselim se že Trentina, proga mi ustreza in lahko naredim velik korak naprej."

Do konca sezone svetovnega prvenstva je še pet dirk v Italiji, najprej s trilogijo v Pietramurati z ritmom nedelja-sreda-nedelja (tri dirke v enem tednu od 24. do 31. oktobra). Zadnji dve dirki sezone bosta v Mantovi.

7.Romain FebvreFrancija28,027

V razredu MX2 je zmagal Francoz Maxime Renaux pred rojakom Tomom Vialljem, tretji je bil Avstralec Jed Beaton. Slovenski dirkač Jan Pancar je v Španiji osvojil 17. mesto, potem ko je bil 20. v prvi vožnji in 15. v drugi, dobil je sedem novih točk v SP-ju.

V seštevku vodi Renaux s 535 točkami, Pancar je zdaj pri 99 in je na 19. mestu.