Tim Gajser uspešno lovi 3. zaporedni naslov svetovnega prvaka. Foto: AMZS

Tim Gajser je kvalifikacije končal na petem mestu. Na startu prve vožnje se je izstrelil na tretje mesto, nekaj zavojev pozneje je švignil mimo Bena Watsona in nato celotno vožnjo vozil za Jorgejem Pradom, ki je ohranjal minimalno prednost.

Zaradi padca moral v boks
Na drugi progi je v prvi zavoj zapeljal kot peti, v drugem krogu je prehitel Glenna Coldenhoffa in napredoval na 4. mesto. Ob koncu petega kroga pa je padel, moral je zapeljati celo v bokse, s čimer je padel na 28. mesto. Vseeno je prehitel nekaj tekmecev in osvojil 15. mesto.

"Prva vožnja je bila v redu, zadovoljen sem bil s svojo vožnjo in drugim mestom. V drugi pa sem imel sicer dobro startal, v četrtem krogu pa sem padel. Imel sem smolo, saj sem poškodoval sklopko in je nisem mogel uporabljati. Moral sem se vrniti v bokse in preden so jo popravili, sem zdrsnil globoko v ozadje," je za spletno stran svoje ekipe dogajanje v drugi vožnji pojasnil Gajser in dodal: "Na srečo sem potem dobro nadaljeval in rešil nekaj točk. Seveda sem precej razočaran, še vedno pa sem na prvem mestu seštevka in se ne smem preveč pritoževati. Zdaj nas že čaka Lommel, ki se ga že veselim."

Herlings ni nastopal
Zaradi poškodbe ni nastopil drugi v skupnem seštevku Nizozemec Jeffrey Herlings (KTM). Nizozemec je bil sicer na startnem seznamu, a se ni udeležil tekmovanja na Češkem, potem ko se je poškodoval v prvi vožnji VN Nizozemske pred tednom dni.

Slovenske zastave na Češkem, Gajser šesti

V šibkejšem razredu MX2 je slavil Italijan Mattia Guadagnini, drugi je bil Francoz Maxime Renaux, tretji pa njegov rojak Thibaut Benistant. Novo točko za SP je z 20. mestom v prvi vožnji ujel tudi slovenski predstavnik v tem razredu Jan Pancar. V drugi je bil 22., skupno pa je to pomenilo 26. mesto na dirki.