Katalonec Marc Marquez je slabo začel domačo dirko za VN Aragonije, saj je padel na prvem prostem treningu, a je nato bil najhitrejši v kvaliikacijah. Foto: EPA

Drugi je bil v sobotnih kvalifikacijah elitnega razreda motoGP Francoz Fabio Quartararo (yamaha SRT), tretji pa Marquezov rojak na tovarniški yamahi Maverick Vinales.

Quartararo, ki je na prejšnji dirki v Misanu do predzadnjega kroga vodil in šele po hudem boju z Marquezom Špancu prepustil zmago, se je tokrat spet izkazal, za najboljši štartni položaj pa mu je zmanjkalo 32 stotink sekunde.

Italijan Andrea Dovizioso (Ducati), najbližji zasledovalec Marqueza v skupnem seštevku SP-ja, je kvalifikacije končal šele na desetem mestu, na šestem pa je končal italijanski veteran Valentino Rossi (yamaha).

Po 13 dirkah sezone ima Marquez na prvem mestu SP-ja 275 točk, drugi je Dovizioso s 182, tretji pa še en Ducatijev dirkač Italijan Danilo Petrucci s 151.