Aslan Karacev se je v zadnjem nizu vrnil po zaostanku z 1:3. V 12. igri je rešil tudi zaključno žogo in najboljšo igro nato prikazal v podaljšani igri. Foto: EPA

27-letni Rus nadaljuje odlične predstave v tej sezoni. Pred dvanajstimi meseci je bil 250. igralec na svetu in nastopal na turnirjih serije challenger, letos pa se je uvrstil v polfinale Odprtega prvenstva Avstralije, osvojil turnir serije 500 v Dubaju in dobil petnajst od devetnajstih dvobojev.

Štiri leta starejši Ljubljančan iz Beograda odhaja z eno zmago in 20 točkami ATP, s katerimi bo obdržal mesto med 60 najboljšimi igralci na svetu.

Bedene je v prvem krogu rešil dve zaključni žogici nasprotnika in zmagal s 7:5, 1:6 in 7:6, tokrat pa je sam zapravil možnost za zmago pri 6:5 v tretjem nizu na servis Rusa ter zmago podaril z dvojno napako pri 6:5 v odločilni podaljšani igri.

Rafael Nadal ima še veliko rezerve na pesku. V Barceloni lovi že 12. naslov. Foto: EPA

Nadal znova pošteno garal za zmago
Rafael Nadal se je po dveh urah in 20 minutah uvrstil v četrtfinale turnirja serije 500 v Barceloni. V osmini finala je izločil Keija Nišikorija s 6:0, 2:6 in 6:2. Na osrednjem stadionu, poimenovanem po njem, se je moral že drugi dan zapored pošteno potruditi. V sredo je ugnal Belorusa Iljo Ivaško po izgubljenem prvem nizu.

Japonec je v uvodnem nizu zelo slabo serviral, osvojil je le šest točk na svoj začetni udarec. Nadal je brez izgubljene igre osvojil prvi niz po pol ure.

Nišikori, ki je bil v Barceloni najboljši leta 2014 in 2015, je v drugem nizu zaigral kot prerojen. Z močnimi udarci z osnovne črte je povzročal velike težave kralju peska. V vsaki igri na servis Španca je imel vsaj eno priložnost za brejk. V tretji in sedmi igri mu je tudi odvzel servis in izenačil na 1:1 v nizih.

Ključna je bila uvodna igra odločilnega niza, ko se je Nadal po zaostanku z 0/40 rešil. Pri 30/40 je bil že v izgubljenem položaju, a je s skrajnimi močmi vrnil žogico, Japonec pa je naredil neizsiljeno napako.

V četrti igri je Nadal agresivneje vračal servise in unovčil je tretjo priložnost za brejk. V osmi igri je nato unovčil drugo zaključno žogo. V Barceloni ima že 63 zmag in le štiri poraze.

Cicipas potrdil odlično formo
Stefanos Cicipas, ki je v nedeljo osvojil masters v Monte Carlo, je tudi v Kataloniji v odlični formi. S 7:5 in 6:3 je ugnal Alexa De Minaurja. Letos je zbral že 24 zmag, izgubil pa je le petkrat. V četrtfinalu ga čaka Felix Auger-Aliassime.