Junak Nizozemske Wout Weghorst se je izkazal za odlično menjavo. Vstopil je v 81. minuti, v 83. minuti pa je dosegel zmagoviti gol. Foto: Reuters

Reprezentanci sta se na stadionu Volkspark v Hamburgu predstavili brez svojih najboljših posameznikov. Pri Poljski je manjkal Robert Lewandowski, ki se je poškodoval na zadnji prijateljski tekmi s Turčijo v ponedeljek, Nizozemska pa je na EP v Nemčijo prišla brez Frenkieja de Jonga.

Poljaki so povedli, ampak na koncu ostali brez točk. Foto: Reuters

Vseeno so gledalci videli zanimivo in razgibano tekmo, ki je ponudila obilico priložnosti na obeh straneh in tri zadetke.

Poljaki povedli, Nizozemci izenačili
Nizozemci so silovito začeli srečanje, nanizali so nekaj priložnosti, nevaren je bil predvsem Cody Gakpo. Kljub pritisku Nizozemcev pa so se prvi gola razveselili Poljaki, povedli so v 16. minuti. Piotr Zielinski je poslal predložek iz kota, Adam Buksa je v kazenskem prostoru najvišje skočil, z glavo je natančno meril v desni spodnji kot.

Nizozemci so bili minuto zatem v lepi priložnosti za gol, streljal je Virgil van Dijk, znova se je izkazal Wojciech Szczesny. Nizozemci so stopnjevali pritisk in v 29. minuti je sledila nagrada – Cody Gakpo je po podaji Nathana Akeja streljal od daleč, žoga pa je zadela branilca Poljske in spremenila smer, tako da vratar Poljske ni imel možnosti (1:1).

V prvem polčasu so bili Nizozemci nevarnejši v napadu, imeli so 13 strelov, od tega štiri v okvir vrat, a le eden je našel pot v mrežo. Poljak, ki so imeli le tri strele, dva v okvir vrat, so se izkazali z obrambo.

Robert Lewandowski danes ni mogel pomagati svoji reprezentanci. V poljskem taboru upajo, da bo nared za prihodnjo tekmo proti Avstriji. Foto: Reuters

Weghorst adut s klopi
Nizozemci so imeli več priložnosti tudi v drugem polčasu, boljšo igro pa so kronali z zadetkom in prevzemom vodstva v 83. minuti. Nathan Ake je podal žogo v kazenski prostor, Wout Weghorst, ki je vstopil v igro v 81. minuti, pa je z levico natančno meril v spodnji levi kot.

V zaključku tekme je imela bojevita zasedba Poljske priložnost za izenačenje, vendar je strel Karola Swiderskega ubranil vratar Bart Verbruggen, poskus Jakuba Piotrowskega na odbito žogo pa je končal v zunanjem delu mreže.

V skupini D sta še Avstrija in Francija, ki se bosta pomerili v ponedeljek ob 21. uri.