Ranko Stojić in Luka Elsner sta bila zelo razočarana. Foto: Žiga Živulović jr./BoBo
V Stožicah se je zbralo prek 4.000 gledalcev. Navijači Olimpije so bili jezni na svoje ljubljence, ki so prikazali zelo slabo igro. Foto: Žiga Živulović jr./BoBo
Krško do točke v Kidričevem
"Treba se je opravičiti vsem, ki podpirajo klub"
Rudar potolkel Olimpijo v Stožicah

Ljubljančani so spomladi še brez točke. Prejšnji teden so izgubili v Mariboru z 0:1, tokrat pa so bili pred 4.000 gledalci popolnoma razglašeni. Velenjčani so že 14. avgusta zmagali v Stožicah (0:2) in ostajajo trn v peti aktualnih prvakov.

Glavina z glavo načel mrežo zmajev
Gostje so takoj pokazali, da bodo poskušali priti do presenečenja. Na igrišču so se dobro postavili, tekmecem niso dopustili, da razvijejo igro. Ljubljančanom je manjkalo idej, edino pravo priložnost je zapravil Kingsley Boateng, ki je po levi strani prodrl v kazenski prostor, toda nenatančno streljal.
Osem minut pred odmorom je John Mary z desne strani podal pred vrata, kjer je Glavina z natančnim strelom z glavo zatresel mrežo. Nejc Vidmar je bil nemočen, saj je že krenil v napačno smer.
Lotrič in Mary unovčila veliko prostora
Po zelo slabi igri v prvem polčasu je Luka Elsner v igro poslal Davida Tijanića in Issaha Abassa. V 53. minuti so Velenjčani povišali vodstvo, Mitja Lotrič je z natančnim strelom s 23 metrov z levo nogo matiral Vidmarja. Tijanić je v 58. minuti stresel prečko, a gostitelji so puščali preveč prostora v obrambi. John Mary je z bližine po uri igre povišal na 0:3. Leon Benko je kmalu zatem zgrešil veliko priložnost, ko je streljal prek vrat po lepem prodoru in podaji Boatenga. Na drugi strani je Glavina zadel le vratnico.
Glavina postavil piko na i odlični predstavi Rudarja
Olimpija je vse moči usmerila v napad. Alexandru Cretu je znižal z glavo po podaji Denisa Klinarja iz kota. Rudar je bil vseskozi zelo nevaren v protinapadih, Glavina je v 89. minuti lepo zaključil enega izmed njih, s 13. zadetkom v letošnji sezoni pa je zapečatil usodo gostiteljev. V sodnikovem dodatku je Benko postavil končni izid z bele točke, a to ni popravilo slabega vtisa Ljubljančanov.

Vijoličasti lahko v torek povišajo prednost
Vodilni Maribor v soboto zaradi razmočenega igrišča ni odigral tekme v Novi Gorici. Novi termin tekme je torek, 7. marca, ob 16. uri. Vijoličasti bi lahko povišali prednost že na šest točk. Olimpija bo naslednjo nedeljo gostovala v Domžalah.

Krško odneslo točko iz Kidričevega
Na prvi nedeljski tekmi sta se v Kidričevem Aluminij in Krško razšla z neodločenim izidom (1:1). V 19. minuti so gostje povedli. Na desnem robu igrišča je Ibrahim Arafat Mensah izboril prostor za močno in natančno podajo v sredino, kjer jo je dočakal Filip Dangubić, ki ni okleval s strelom, po katerem je žoga končala v desnem spodnjem kotu domačega vratarja Luke Janžekoviča.

Drugi del so Kidričani začeli bolj obetavno, pritisk se jim je obrestoval v 57. minuti, ko je podajo Matica Vrbanca izkoristil Lovro Bizjak in z glavo izenačil.

Po golu se je igra razživela, toda v glavnem je potekala med obema kazenskima prostoroma. Nekaj priložnost je vseeno bilo, predvsem v dolgem sodniškem dodatku, ta je bil posledica poškodbe gostujočega igralca Marka Krajcerja, ki so ga odpeljali v bolnišnico. Za odtenek konkretnejši so bili domači, vendar Žiga Škoflek, Francesco Tahiraj in Nemanja Jakšič pred zanesljivim vratarjem Krškega Markom Zalokarjem niso našli poti do mreže. Na nasprotni strani je priložnost zamudil Nikola Gatarić.

23. krog:
ALUMINIJ - KRŠKO 1:1 (0:1)
350; Bizjak 57.; Dangubić 19.

Aluminij: Janžeković, Jakšić , Muminović , Bizjak ( 90./Krajnc), Škoflek , Panadić ( 55./Tahiraj), Vrbanec ( 79./Mesec), Kocić, Turkalj, Mensah, Zeba.

Krško: Zalokar, Mensah, Šturm , Mujan, Vuklišević, Sadiković, Urbanč ( 63./Dušak), Kramarić ( 75./ Gatarić), Dangubić, Krajcer ( 89./Haljeta), Pušaver .

Sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika)

OLIMPIJA - RUDAR 2:4 (0:1)
2.800; Cretu 77., Benko 91./11-m; Glavina 37., 89., Lotrič 53., Mary 61.

Olimpija: Vidmar, Klinar, Mitrović , Ilić, Štiglec, Novak ( 59./Eleke), Cretu, Alves ( 46./Tijanić ), Boateng, Oduwa (50./Abass), Benko .

Rudar: Radan, Iharoš, Zec , Billong , Muzek, Lotrič ( 61./Pišek ), Bolha ( 90./Grgić), Babić, Vručina (83./Trifković), Glavina, Mary.

GORICA - MARIBOR
Tekma je bila zaradi razmočenega igrišča odpovedana. Nov termin tekme je torek, 7. marca, ob 16.00.

MARIBOR          22 15  4  3  43:15  49
OLIMPIJA         23 14  4  5  36:20  46
DOMŽALE          23 12  4  7  46:24  40
CELJE            23  9  4 10  27:26  31
GORICA           22  8  7  7  26:25  31
LUKA KOPER       23  8  7  8  22:27  31
RUDAR            23  7  8  8  32:31  29
KRŠKO            23  4 11  8  22:34  23