Marcus Rashford je zagotovil rdečim vragom četrto zmago zapored. Foto: EPA

To je bila že četrta zaporedna zmaga rdečih vragov, ki so zelo slabo začeli sezono. Izgubili so proti Brightonu in Brentfordu, nato pa so se prebudili. Prelomnica je bila odlična predstava proti Liverpoolu na Old Traffordu pred 13 dnevi.

Erik ten Hag je v začetno postavo uvrstil mladega Brazilca Antonyja, ki je navdušil. V ponedeljek je prišel iz Amsterdama, pred tremi tedni je odigral zadnjo tekmo za Ajax v nizozemskem prvenstvu. Odškodnina je znašala skoraj 100 milijonov evrov (82 milijonov britanskih funtov), Cristiano Ronaldo je tokrat vstopil po uri igre.

Antony je hitro postal ljubljenec navijačev na Old Traffordu, ki že deset let čakajo na veliko lovoriko. Foto: EPA

Antony hitro navdušil navijače
Arsenal je bil v prvem delu boljši, po četrt ure je dosegel zadetek. Gabriel Martinelli je bil natančen po protinapadu, vendar je pred tem Martin Ödegaard naredil prekršek nad Christianom Eriksenom. V 32. minuti se je izkazal David de Gea, ki je zaustavil nevaren strel Martinellija z glavo.

Gostitelji so povedli v 35. minuti, po podaji Marcosa Rashforda je s strelom z desne strani že na prvi tekmi za novo ekipo dosegel Antony.

Saka kronal premoč topničarjev na začetku drugega polčasa
Na začetku drugega polčasa je Arsenal pritisnil. Ödegaard ni dobro zadel žoge, nato pa je Bukayo Saka z desno nogo streljal mimo vrat. Londončani so v 60. minuti izenačili, ko je Rapahel Varane izgubil žogo. Saka je med nogama Lisandra Martineza poslal žogo v mrežo.

Bukayo Saka je dosegel edini zadetek za Arsenal. Foto: EPA

Rashford dvakrat natančen v devetih minutah
Rdeči vragi so hitro našli pravi odgovor. Rashford je v 66. minuti stekel sam proti vratom po natančni podaji Brunsa Fernandesa in rutinirano ukanil vratarja Aarona Ramsdalea. Četrt ure pred koncem so gostitelji znova unovčili veliko prostora, Eriksen je pred vrati našel razigranega Rashforda, ki je postavil končni izid.

Ten Hag: Ekipa se je res dvignila v zadnjih tednih
"Zelo sem zadovoljen s predstavo proti odlični ekipi Arsenala, ki je tudi tokrat igrala zelo dobro. Pobrali smo se po izenačenju na 1:1. Ekipa se je res dvignila v zadnjih tednih. Imamo še veliko prostora za napredek. Igralci Arsenala so bolj uigrani, saj so dlje časa skupaj. Naša ekipa potrebuje še nekaj časa. Po dveh porazih so nas mediji ostro kritizirali, a smo našli pravi odgovor. Imamo hitre napadalce, ki jim je steklo," je bil dobre volje trener gostiteljev ten Hag.

Arteta: Po izenačenju bi morali zadeti še dvakrat ali trikrat
Precej bolj mrkega obraza je bil strateg Arsenala Mikel Arteta: "Večji del prvega polčasa smo bili boljši, a ob odmoru smo bili v zaostanku po veliki napaki obrambe. V nadaljevanju smo izenačili, morali pa bi zadeti še dvakrat ali trikrat, saj smo imeli premoč. Nismo se izkazali v ključnih trenutkih. Manchester United ima vrhunske posameznike na vseh položajih in izkoristili so vse naše napake. Ta poraz nam ne bo znižal samozavesti, saj imamo pravi sistem."

Brighton blesti še naprej
Manchester United se je z zadnjega prebil že na peto mesto. Pred njim je na četrtem mestu še vedno Brighton, največje presenečenje začetka prvenstva, ki je četrtič zmagal, s 5:2 je bil boljši od Leicestra. Gostitelji so sicer že v 1. minuti prejeli zadetek, a so se odlično odzvali. V drugem polčasu je odločil Alexis Mac Allister, najprej mu je videosodnik gol razveljavil, a je bil vztrajen in je z dvema goloma svoji ekipi zagotovil četrto zmago.