Bruno Fernandes je blestel v spomladanskem delu. Tokrat je z bele točke potrdil tretje mesto rdečih vragov. Foto: Reuters

Prvaki iz leta 2016 so nujno potrebovali vse tri točke na stadionu King Power. V prvem polčasu so imeli najlepšo priložnost rdeči vragi, a je strel Marcusa Rashforda odbil Kasper Schmeichel.

Leicester je v drugem polčasu moral vse staviti na napad. Po uri igre je Jamie Vardy z glavo stresel prečko.

Jamie Vardy ni uspel zatresti mreže rdečih vragov. Vseeno je postal najboljši strelec Premier lige s 23 zadetki. 33-letni napadalec je najstarejši nogometaš, ki je prejel zlato kopačko. Vardy je postal šele deveti Anglež s to prestižno lovoriko. Foto: Reuters

V 70. minuti je Bruno Fernandes v kazenskem prostoru zaposlil Anthonyja Martiala, Wes Morgan in Jonny Evans sta ga podrla in sodnik Martin Atkinson je takoj pokazal na belo točko.

Videosodnik je potrdil njegovo odločitev. Odlični Fernandes je z enajstih metrov poslal Schmeichla v napačno smer.

Napadi Leicestra so bili jalovi. V 94. minuti je Jonny Evans z drsečim štartom pokosil Scotta McTominaya in si prislužil rdeči karton. V 98. minuti je skušal vratar Schmeichel preigrati Jesseja Lingarda, ki mu je odvzel žogo in jo potisnil v prazno mrežo za končnih 0:2.

Solskjaer: Gradimo zelo močno ekipo za prihodnost
Trener Ole Gunnar Solskjaer si je pošteno oddahnil, v naslednjih tednih pa se bodo rdeči vragi posvetili Evropski ligi, kjer so po zmagi v Linzu s 5:0 praktično že v četrtfinalu.

Mason Mount je bil junak na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters

"V zadnjem mesecu in pol smo prehiteli številne ekipe. Moji varovanci so prikazali izjemen karakter. Gradimo zelo močno ekipo za prihodnost in ponosen sem na te fante. To počasi že spominja na tisti pravi Manchester United, ki ga naši navijači želijo gledati vsak teden. Številni mladi igralci so se dokazali," je bil navdušen trener Solskjaer.

Mount in Giroud v 144 sekundah potopila Wolverhampton
Chelsea je potrdil četrto mesto z zmago nad Wolverhamptonom z 2:0. Modri so do odločilne prednosti prišli v razmiku 144 sekund v sodnikovem podaljšku prvega polčasa. Najprej je Mason Mount s prostega strela z 20 metrov z desnico mojstrsko zavrtinčil žogo v mrežo.

Sadio Mane in soigralci so zbrali rekordnih 99 točk. Foto: Reuters

21-letni vezist, ki je v letošnji sezoni naredil velik korak naprej, je v četrti minuti dodatka podal v prazen prostor, Olivier Giroud pa je potisnil žogo mimo vratarja Ruija Patricia, nato pa preigral še kapetana gostov Conorja Coadyja in z drsečim štartom zatresel mrežo.4

"Vsi smo se zavedali, da je vložek zelo velik na tej tekmi. To je bila perfektna tekma, igralci so se dokazali s profesionalnim pristopom. Mount je bil sijajen, vso sezono je garal in to se seveda obrestuje," je povedal trener Chelseaja Frank Lampard.

Wolverhampton je po točki Tottenhama proti Crystal Palaceu (1:1) padel na sedmo mesto. V Evropski ligi bo igral le v primeru, če Chelsea premaga Arsenal v finalu Pokala FA v soboto na Wembleyju.

Aston Villa po remiju v Londonu z West Hamom (1:1) ostaja v Premier ligi. Foto: Reuters

Liverpool zbral kar 99 točk
Prvak Liverpool je slavil v Newcastlu s 3:1. Za goste so gole dosegli Virgil van Dijk, Divock Origi in Sadio Mane, za gostitelje pa že v 25. sekundi Dwight Gayle.

Redsi so osvojili kar 99 točk, kar je klubski rekord. To je točko več od šampionske ekipe Liverpoola iz sezone 1978/79, če preračunamo zmage iz tiste sezone v tri točke namesto dveh. Absolutni rekord Premier lige ima še vedno v lasti Manchester City, ki je pred dvema letoma zbral 100 točk.

Aston Villa ostaja med elito
Iz elitne druščine so izpadli Bournemouth, Watford in Norwich. Aston Villa ostaja prvoligaš s točko proti West Hamu (1:1). Nova člana Premier lige sta Leeds United in West Bromwich Albion, tretja ekipa bo znana po "četveroboju" Brentforda, Fulhama, Cardiffa in Swanseaja.