Darwin Nunez je prejel rdeči karton in ne bo smel igrati na derbiju naslednji ponedeljek na Old Traffordu. Foto: EPA

Po uvodnem remiju proti Fulhamu na Craven Cottegeu (2:2) so tokrat izbranci Jürgena Kloppa z igralcem manj iztržili še en neodločen izid.

Zaha šokiral gostitelje
V prvem polčasu je imel Liverpool premoč, a se je znašel v zaostanku v 32. minuti, ko je Eberechi Eze z leve strani podal do Wilfrieda Zahaja. Odlični napadalec se je izognil prepovedanemu položaju in stekel sam pred Aliisona Beckerja. Z desnico ga je zlahka ukanil. Branilec Nathaniel Phillips je bil prepočasen, iz obupa je dvignil roko, a prepovedanega položaja ni bilo.

Najlepšo priložnost za gostitelje je imel Darwin Nunez, ki je v sodnikovem dodatku prvega polčasa zadel desno vratnico.

Nunez z glavo udaril Andersena
Velike težave za Liverpool so bile na obzorju v 57. minuti, ko je Urugvajec Nunez z glavo namerno udaril Joachima Andersena in si prislužil rdeči karton. Danec ga je odrinil od zadaj, a take reakcije si ne bi smel privoščiti.

Luis Diaz se je izkazal z imenitnim strelom po uri igre. Foto: EPA

Spretni Diaz izenačil z igralcem manj
Liverpool je z desetimi igralci izničil zaostanek prek Luisa Diaza, ki je v 61. minuti neubranljivo zadel z roba kazenskega prostora.

Crystal Palace je imel veliko priložnost za zmago v 78. minuti, ko je Cheick Doucoure z desne strani podal pred vrata, Zaha pa je zadel vratnico. Liverpool je imel veliko več strelov (24:7), a je le štirikrat sprožil v okvir vrat. Velika premoč v posesti žoge (73:27 %) ni pomagala.

Obeta se vroč derbi na Old Traffordu
Rdeče iz mesta Beatlov v ponedeljek ob 21.00 čaka derbi na Old Traffordu proti Manchester Unitedu, ki je po dveh porazih na dnu lestvice. Liverpool ima po dveh odigranih tekmah dve točki in je trenutno 12. Na vrhu razpredelnice sta Manchester City in Arsenal, ki se lahko edina pohvalita s popolnim izkupičkom šestih točk.