Mohamed Salah se je dvakrat vpisal med strelce. Foto: Reuters

United je brez zmage nad sosedi že zadnjih osem ligaških tekem, na Anfieldu pa ni dosegel gola na petih izmed zadnjih šestih gostovanj!

Trener rdečih vragov Ralf Rangnick se je odločil za igro s petimi branilci, nato pa po prvem polčasu to zamisel opustil, ko so gosti zaostajali z 2:0. Že v 5. minuti je iz bližine zadel Kolumbijec Luis Diaz po akciji Sadia Maneja in Mohameda Salaha, ki je poslal nizek predložek pred vrata z desne strani.

V 10. minuti je moral zaradi poškodbe predčasno z zelenice Paul Pogba, v 22. minuti pa je Mohamed Salah povišal na 2:0 in prekinil strelski post, ki je trajal osem tekem. Podal mu je Mane, Egipčan se je otresel svojega čuvaja Dioga Dalota, z desne strani prodrl v kazenski prostor in mrežo zatresel z levico.

Sadio Mane se je v 68. minuti še sam vpisal med strelce. Andy Robertson je prodrl po levi strani in podal Diazu, ta pa je našel Senegalca, ki je s strelom "iz prve" zadel spodnji levi kot vrat Davida de Gee.

Končni izid je v 85. minuti postavil Salah. V vlogi podajalca je bil rezervist Diogo Jota, najboljši strelec Liverpoola je sprožil, žoga pa se je v mrežo odbila od noge branilca Aarona Wan-Bissake.

Liverpool je tudi oktobra na Old Traffordu slavil z visokih 0:5.

Ronaldo žaluje

Kot so sporočili iz Ronaldovega kluba Manchester Uniteda, je "družina pomembnejša od vsega drugega", zato Portugalec na Anfieldu ni igral. Pri rdečih vragih so še zapisali, da po smrti novorojenca spoštujejo željo 37-letnega nogometaša po zasebnosti.

Ronaldo je v ponedeljek skupaj s partnerico Georgino Rodriguez na družbenih omrežjih objavil, da žalujeta za novorojencem. Porod dvojčkov je namreč preživela le deklica, medtem ko deček ni preživel.

Ronaldo je oktobra sporočil, da s partnerico pričakujeta dvojčka. Ta naj bi se pridružila 11-letnemu Cristianu, štiriletnima dvojčkoma Evi in Mateu, ki sta jih rodili nadomestni mami, in štiriletni Alani Martini, ki jo ima v partnerstvu z Rodriguezovo.

Par je skupaj od leta 2016, ko je Ronaldo igral za madridski Real.

Sorodna novica Ronaldo in Georgina sporočila žalostno novico: "Najin fantek, ti si najin angel."