Nogometaši Liverpoola so dobili obračun s Crystal Palaceom na Selhurst Parku. Foto: Reuters

Šestkratni evropski prvaki so tako izkoristili spodrsljaj, ki si ga je v soboto na jugu Anglije proti Southamptonu privoščil vodilni Manchester City. Ta je proti svetnikom le remiziral (1:1) in ni nadaljeval zmagovitega prvenstvenega niza, ki je trajal vse od 30. oktobra lani, ko ga je na Etihadu z 2:0 ugnal prav – Crystal Palace. Od tedaj so do sobotnega remija sinjemodri nanizali kar 12 zaporednih zmag.

Virgil van Dijk je v 8. minuti s silovitim strelom z glavo načel mrežo Londončanov. S podajo iz kota se je izkazal Liverpoolov levi bočni branilec Andrew Robertson, ki je bil podajalec tudi ob drugem zadetku svoje ekipe (Alex Oxlade-Chamberlain). Foto: Reuters

Posledično na prvenstveni lestvici še vedno prepričljivo vodijo, na vrhu imajo zajetnih 9 točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem Liverpoolom, ki pa je odigral eno tekmo manj.

Liverpool v prvem polčasu precej boljši
Liverpoolčani so bili v prvi tretjini tekme izrazito boljši nasprotnik, ves čas so pritiskali na vrata gostiteljev in dvakrat tudi zadeli. Prvič že v 8. minuti, ko je po Robertsonovi podaji iz kota z glavo suvereno zadel Virgil van Dijk, drugič po dobre pol ure igre, ko je po vnovičnem predložku Andrewa Robertsona domačega vratarja Vicenteja Guaito s polvolejem ob oddaljenejši vratnici premagal Alex Oxlade-Chamberlain. V nadaljevanju je Crystal Palace vzpostavil ravnovesje na sredini igrišča, v napadu so varovanci Patricka Vieire zaigrali odločneje, zadetek je nekako ves čas 'visel' v zraku. V 55. minuti ga je vendarle dosegel Odsonne Edouard, ki je žogo po nesebični podaji Jeana-Philippa Matetaja le še potisnil v prazno mrežo. Liverpoolova obramba je bila v naslednjih minutah na hudi preizkušnji, a je vzdržala.

Vicente Guaita je bil ob Fabinhevem strelu z 11 metrov povsem nemočen. Foto: Reuters

Fabinho z 11 m poskrbel za miren zaključek
Vieira je v 77. minuti vse stavil v napad, na igrišče je poslal še dva napadalca Christiana Bentekeja in Jordana Ayewa. Že dobrih pet minut pozneje se je moral Liverpoolov vratar Alisson Becker izdatno potruditi, da je preprečil izenačenje, potem ko ga je skušal z lobom presenetiti Michael Olise. Tekma se je dokončno prevesila v Liverpoolovo korist v 89. minuti, ko je vse dvome o zmagovalcu z bele točke razblinil Fabinho, potem ko je Guaita v kazenskem prostoru podrl Dioga Joto.

Tottenhamov vratar Hugo Lloris je le s pogledom pospremil let žoge v mrežo po strelu Hakima Ziyecha v 47. minuti srečanja. Foto: Reuters
Thiago Silva je takole podvojil vodstvo Chelseaja. To je bil njegov prvi gol za Chelsea po 4. decembru lani, ko je zatresel mrežo na mestnem derbiju proti West Ham Unitedu, ki so jo 'kovači' dobili s 3:2. Na prvenstveni lestvici je Chelsea tretji, za drugouvrščenim Liverpoolom zaostaja za točko, a je odigral tudi dve tekmi več. Foto: Reuters

Chelsea v drugem polčasu strl Tottenham
Nogometaši Chelseaja so dobili mestni derbi s Tottenhamom na Stamford Bridgeu, bilo je 2:0. Oba zadetka so gledalci videli v drugem polčasu, potem ko so v prvem delu gostitelji zapravili kopico lepih priložnosti, Tottenham pa je celo zadel, a je glavni sodnik Paul Tierney razveljavil zadetek Harryja Kana, potem ko je ta storil domnevni prekršek nad branilcem Thiagom Silvo. Za prvo spremembo izida je v drugi minuti nadaljevanja s krasnim strelom v zgornji levi kot vrat Huga Llorisa poskrbel Hakim Ziyech. Francoski vratar je že nekaj trenutkov pozneje Ziyechu preprečil še drugi zadetek, potem ko je ta poskusil s polvolejem. Domači navijači niso čakali dolgo na dvojno vodstvo, v 55. minuti je po predložku Masona Mounta z glavo zadel Thiago Silva. Modri so bili v imenitnem položaju, Ziyech je Tottenhamovi obrambi še naprej povzročal veliko skrbi, v 69. minuti je Llorisove dlani ogrel še Romelu Lukaku. V zaključku so gostje resneje pritisnili na Chelseajeva vrata, a zaman. V 84. minuti je Steven Bergwijn slabo zadel žogo in ni zares ogrozil vratarja Kepe Arrizabalage, ki je moral že nekaj trenutkov pozneje posredovati ob Kanovem poskusu po predložku iz kota. Ostalo je pri 2:0.

Sorodna novica Rashford v 93. minuti zagotovil zmago rdečim vragom po akciji treh rezervistov