Liverpool je razred zase v Premier ligi. V prvi polovici sezone je oddal le dve točki, na Old Traffordu je remiziral z Manchester Unitedom. Foto: Reuters

Redsi so na Filbert Streetu odčitali pravo lekcijo modernega nogometa izbrancem Brendana Rodgersa in imajo s tekmo manj ogromnih 13 točk naskoka pred 'lisicami'. Prvi naslov angleškega prvaka po aprilu 1990 je res blizu.

Liverpoolčani so pred dnevi v Katarju osvojili naslov svetovnega klubskega prvaka, potem ko so v finalu z 1:0 premagali Flamenga, in zaokrožili trojček vseh treh možnih mednarodnih lovorik v koledarskem letu 2019.

Gostitelji brez strela v okvir vrat
Leicester ni niti enkrat streljal v okvir vrat. Gostje so imeli ogromno premoč (streli 3:15, v okvir vrat 0:6, koti 2:8, posest 41:59 %).

Roberto Firmino je z glavo načel mrežo Leicesterja. Foto: Reuters

Kultni trener Jürgen Klopp na derbiju ni mogel računati na Alexa Oxlada-Chamberlaina, ki si je poškodoval gleženj v finalu svetovnega klubskega prvenstva in bo na zelenice naslednjič stopil šele prihodnje leto, prav tako so še vedno poškodovani obrambno naravnani igralci Fabinho, Dejan Lovren in Joel Matip.

Firmino kronal veliko premoč Liverpoola
Redsi so od prve minute močno pritisnili in Sadio Mane je imel že v 2. minuti veliko priložnost, malce je zgrešil vrata. Vodstvo gostov je viselo v zraku in po po ure igre je Trent Alexander-Arnold poslal natančen predložek v kazenski prostor, kjer je Roberto Firmino s petih metrov matiral Kasperja Schmeichla.

Milner zadel z bele točke takoj po vstopu
V drugem polčasu se je Leicester uspel otresti pritiska. Klopp je to hitro opazil in v 70. minuti je v igro poslal Divocka Origija in Jamesa Milnerja. Le minuto zatem je po podaji iz kota Caglar Söyüncü žogo odbil z roko. Sodnik Michael Oliver je takoj pokazal na belo točko in Milner je poslal Schmeichla v napačno smer.

Jürgen Klopp je v letu 2019 osvojil Ligo prvakov, evropski superpokal in svetovno klubsko prvenstvo. Navijači so navdušeni, najbolj pa jih seveda veseli pogled na lestvico Premier lige. Foto: Reuters

Alexander-Arnold neustavljiv
Odpor gostiteljev je bil strt. Alexander-Arnold je četrt ure pred koncem z desne strani podal na sredino kazenskega prostora, kjer je Firmino z desnico mojstrsko povišal na 0:3. Tri minute zatem je najboljši igralec tekme Alexander-Arnold z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora postavil končni izid.

Klopp: Po vodstvu z 2:0 so fantje leteli po zelenici
"Nobena zmaga ni samoumevna. Vsake tri dni je treba igrati na najvišjem nivoju. Že na začetku tekme smo si priigrali velike priložnosti, a nismo zadeli. Vseeno smo ostali mirni in nadzorovali smo srečanje. Leicester ni bil dovolj agresiven, ključen pa je bil prvi gol, ki ga je sijajno pripravil Alexander-Arnold. Po malce slabšem začetku drugega polčasa smo v ključnem trenutku zadeli drugič. Po vodstvu z 2:0 so fantje leteli po zelenici in užitek jih je bilo gledati," je bil navdušen "Kloppo", ki je neizbrisen pečat pustil že v Mainzu in pri dortmundski Borussii.

Leicester je na stadionu King Power izgubil prvič po enajstih tekmah. Pred današnjim večerom jih je aprila letos z 1:0 ugnal Newcastle United.

Nathan Redmond je potrdil veliko zmago Southamptona. Foto: Reuters

Southampton poglobil krizo Chelseaja
Chelsea je prvič po letu 2011 dvakrat zapored izgubil na Stamford Bridgeu. Gostitelji v prvem polčasu nikakor niso našli pravega ritma. Po pol ure igre je razigrani Pierre-Emile Höjbjerg našel Michaela Obafemija. 19-letni napadalec je preigral Kourta Zoumaja in z izjemnim strelom z levico s 15 metrov poslal žogo v mrežo.

Na začetku nadaljevanja Tammy Abraham in Callum Hudson-Odoi nista bila natančna. Frank Lampard je v igro poleg Masona Mounta poslal še Christiana Pulisica, a gostitelji niso imeli pravih idej. V 74. minuti so gostje sijajno izvedli protinapad. Stuart Armstrong je v kazenskem prostoru zaposlil Nathana Redmonda, ki je ukanil Kepo Arrizabalago.

Trener Southamptona Ralph Hasenhüttl se je veselil treh velikih točk v boju za obstanek. Foto: Reuters

Hasenhüttl: To je bila naša najboljša predstava v tej sezoni
Modri so imeli jalovo premoč (streli 10:5, koti 8:1, posest 67:33 %), v zaključku akcij pa so bili nezbrani. To je bil že njihov peti poraz na zadnjih sedmih tekmah v Premier ligi.

"Zelo težko osvajamo točke na domačem igrišču. To se nam na začetku sezone ni dogajalo. Ne priigramo si dovolj priložnosti. Upam, da se bodo mali igralci hitro učili iz napak," je pojasnil Lampard.

Trener gostov Ralph Hasenhüttl je bil seveda precej boljše volje: "To je bila naša najboljša predstava v tej sezoni. Vsi igralci so iz sebe iztisnili maksimum. To je bila res visoka raven nogometa."

Mikel Arteta je prepričan, da bo Arsenal v drugem delu sezone precej boljši. Foto: Reuters

Arteta debitiral s točko
Mikel Arteta je debitiral na klopi Arsenala s točko v Bournemouthu (1:1). Gostitelji so povedli v 35. minuti, ko je Dan Gosling iz bližine poslal žogo v mrežo. Izenačil je Pierre-Emerick Aubameyang v 63. minuti.

Topničarji so dobili le eno izmed zadnjih enajstih tekem in po polovici prvenstva so v spodnjem delu lestvice. 37-letni Arteta je podpisal pogodbo za tri leta in pol.

"Opazil sem velik napredek v igri. Pristop je bil pravi, igralci so imeli veliko željo in vse skupaj je bilo videti celo bolje od mojih pričakovanj. Seveda nisem zadovoljen z izidom, saj bi lahko osvojili tri točke," je dejal nekdanji kapetan Arsenala, ki je na stadionu Emirates igral med letoma 2011 in 2016.

Dele Alli in Harry Kane sta priigrala Tottenhamu tri točke. Foto: Reuters

Tottenham po preobratu do treh točk
Tottenham je z 2:1 na domači zelenici premagal Brighton. Najprej se je v Londonu sicer zatresla mreža vrste Joseja Mourinha, ko je v 37. minuti s prostega strela z desne strani visoko žogo v kazenski prostor poslal Pascal Gross. Najvišje je skočil Adam Webster, ki je z glavo premagal Paula Gazzanige.

Preobrat je v 53. minut začel Harry Kane, do katerega je žoga srečno prišla po preigravanju Lucasa. Matthew Ryan je sicer ubranil prvi poskus najnevarnejšega domačega nogometaša, toda Kane je odbito žogo poslal za hrbet avstralskega vratarja. Za tri točke so gostitelji izpeljali mat v treh potezah. Christian Eriksen je podal žogo na desno stran Sergeu Aurierju, ki jo je s prve poslal do Dela Allija. Ta pa jo je s prefinjenim udarcem prek Ryana spravil v mrežo.