Mason Mount je sodeloval pri sedmih nevarnih akcijah. Najboljši igralec tekme je tudi dosegel edini zadetek. Foto: Reuters

Modri so na londonskem derbiju neporaženi že 19 zaporednih tekem. Fulham, ki je izgubil po petih zaporednih remijih, jih je precej namučil, toda njegova obramba do konca ni zdržala napadov tekmeca.

Varovanci Franka Lamparda so imeli veliko terensko premoč, ves drugi polčas so igrali z igralcem več, toda šele v 79. minuti jih je rešil Mount, ki je po predložku Bena Chilwella z leve strani in zelo slabem posredovanju domačega vratarja Alphonseja Areole odbito žogo s polvolejem poslal v mrežo.

Frank Lampard je bil zelo nervozen v drugem polčasu, ko žoga dolgo nikakor ni hotela v mrežo. Foto: Reuters

Robinson izključen še pred odmorom
Mount je imel že v prvem polčasu eno od treh lepih priložnosti, a je v 25. minuti stresel le prečko. Minuto pred odmorom je sodnik zaradi grobega prekrška izključil Antoneeja Robinsona, ki je pokosil Cesarja Azpilicueto.

V drugem polčasu je Chelsea silovito pritiskal. Trener Frank Lampard je nervozno spremljal tekmo ob stranski črti. Obrestovalo se mu je, da je zaigral napadalneje. Vstopili so Tammy Abraham in četrt ure pred koncem še Timo Werner (zadnjič je zatresel mrežo 7. novembra) in Callum Hudson Odoi.

Chelsea je 5. decembra prevzel vodstvo na lestvici z zmago nad Leedsom. V zadnjem mesecu in pol so se modri veselili polnega izkupička šele drugič, ugnali so tudi West Ham s 3:0. Prekinili so serijo treh zaporednih porazov na gostovanjih.

Nova zmaga Leicesterja
Leicester je ugnal Southampton z 2:0. V 37. minuti je podajo Yourija Tielemansa izkoristil James Maddison, s strelom desne strani je žogo poslal pod prečko. Gostje so bili blizu izenačenja v 72. minuti, ko je Stuart Armstrong s strelom od daleč zadel okvir vrat, tri minute pozneje je lepo priložnost za povišanje izida zapravil Harvey Barnes, enako se je pet minut pred koncem zgodilo tudi Jamieju Vardyju. V sodnikovem dodatku je Barnes potrdil zmago po protinapadu.

Pereira dvakrat natančen z bele točke
Sam Allardyce je z West Bromwichem dosegel prvo zmago, odkar je na klopi zamenjal Slavena Bilića. Predzadnja ekipa prvenstva je bila uspešna v Wolverhamptonu (2:3). Matheus Pereira je dosegel dva gola, dvakrat je izkoristil najstrožjo kazen, za zmagovalce je bil strelec še Semi Ajayi. Za domače sta zadela Fabio Silva in Willy Boly.