Danny Ings je z levo nogo mojstrsko poslal žogo čez vratarja Alissona Beckerja v mrežo. Foto: Reuters

Zgoščen praznični urnik je pustil posledice pri nogometaših Liverpoola, ki so daleč od lanske šampionske forme. Po remijih z West Bormwichem (1:1) in Newcastlom (0:0) so na stadionu St. Mary's ostali praznih rok drugič v tej sezoni.

Izbranci Jürgena Kloppa ostajajo na vrhu lestvice po 17. krogu, a imajo enako število točk in tekmo več od Manchester Uniteda.

V 2. minuti je James Ward-Prowse s prostega strela podal v kazenski prostor, zelo slabo postavljen je bil Trent Alexander-Arnold, ki mu ni uspelo pokriti Ingsa. 28-letni napadalec je z leve strani mojstrsko lobal Alissona Beckerja, ki je stal preveč zunaj vrat.

Drugo veliko priložnost prvega dela so imeli prav tako gostitelji, Nathan Tella pa je žogo poslal le malo mimo vrat.

Ralph Hasenhüttl se je veselil prve zmage nad Jürgenom Kloppom. Foto: Reuters

Mane sprožil edini strel v okvir vrat četrt ure pred koncem
Gostje, ki v prvem polčasu niso sprožili strela v okvir vrat, so v 50. minuti zahtevali najstrožjo kazen, ko je branilca Jacka Stephensa žoga v kazenskem prostoru zadela v roko.

Liverpool je imel v nadaljevanju terensko premoč, vendar je le enkrat streljal v okvir vrat. Sadio Mane v 75. minuti ni resno ogrozil vratarja Fraserja Forsterja. Mohamed Salah in Mane sta bila s streloma z glavo še najbližje izenačenju, a nista bila natančna.

Hasenhüttl po koncu tekme padel na kolena
Redsi so imeli precej večjo posest (32:68 %), več strelov (7:16) in kotov (1:10). Southampton se je disciplinirano branil. Trener Ralph Hasenhüttl je po zadnjem žvižgu sodnika Andreja Marrinerja padel na kolena. V petem poskusu je prvič ugnal Kloppa, ki ima v Nemčiji kultni status, in seveda bo ta zmaga še posebej odmevna.

Izgubil glas in končno ugnal tudi Kloppa
"Proti Liverpoolu potrebuješ popolno tekmo in danes zvečer nam je uspelo. To je bil izjemen boj mojih izbrancev. Imel sem občutek, da smo bili v drugem polčasu pod velikim pritiskom, a je Liverpool le enkrat streljal v okvir vrat. Vseeno smo želeli tudi napadati in se otresti pritiska. Popolnoma sem izgubil glas, res sem bil s srcem v tej tekmi. Proti Liverpoolu nisi nikoli prepričan, da ti bo uspelo. Šele v 92. minuti sem prvič pomislil, da bi res lahko odnesli tri točke. S Kloppom sva dolgoletna prijatelja in pred nekaj meseci sem mu rekel, da imamo veliko željo, da osvojim kakšno točko tudi proti njemu. To je bil res poseben večer," je bil navdušen Hasenhüttl, ki je imel po koncu tekme solzne oči.

Liverpool že v petek čaka težko gostovanje v 3. krogu Pokala FA, srečal se bo z Aston Villo, ki je bila na prvenstveni tekmi boljša kar s 7:2. Prihodnjo nedeljo sledi derbi Premier lige, ko na Anfield prihaja Manchester United.