Phil Foden in Kevin De Bruyne sta se že v prvem polčasu derbija na Stamford Bridgeu vpisala med strelce. Foto: Reuters

Ekipa z Etihada je bila zaradi okužb z novim koronavirusom precej zdesetkana, v London ni prispelo šest nogometašev, in sicer Ederson, Ferran Torres, Tommy Doyle, Eric Garcia, Kyle Walker in Gabriel Jesus.

Chelseajev rezervist Callum Hudson-Odoi je v 92. minuti postavil končnih 1:3. Foto: Reuters

Vse to se na igri sinjemodrih ni pretirano poznalo, tekmo so gladko dobili. Chelsea v zadnjem času ne blesti. Na zadnjih šestih prvenstvenih obračunih je zgolj enkrat zmagal (proti West Hamu s 3:0), izgubil pa proti Evertonu (1:0), Wolverhamptonu (2:1), Arsenalu (3:1) in Manchester Cityju (1:3). V prejšnjem krogu je doma sicer remiziral z Aston Villo (1:1).

Gündogan načel mrežo gostiteljev
Londončani so bili v prvem polčasu popolnoma razglašeni. Kot na prejšnjih tekmah, kjer niso dosegali želenih rezultatov, so tudi tokrat storili odločno preveč napak, sinjemodri pa so te pridno izkoriščali in si že do odmora nabrali zajetno prednost. Prvi je v 18. minuti Edouarda Mendyja ukanil Ilkay Gündogan, potem ko mu je po hitri akciji žogo med nogama Cesarja Azpilicuete podal Phil Foden. Nemški reprezentančni vezist se je spretno otresel Thiaga Silve in nato žogo z roba kazenskega prostora poslal v desni spodnji kot gola gostiteljev. 0:1.

Med strelci tudi Foden in De Bruyne
Že nekaj trenutkov pozneje je Cityjevo vodstvo podvojil Foden. Kevin De Bruyne ga je našel pred vratarjevim prostorom, 20-letnik pa je 'iz prve' ugnal nemočnega Mendyja s strelom ob bližnji vratnici. Chelsea v prvem polčasu nikakor ni uspel razviti želene igre, varovanci Pepa Guardiole so bili enostavno premočni, premoč so kronali še po dobre pol ure igre, ko je v polno zadel De Bruyne. Po bliskovitem protinapadu je Raheem Sterling zadel levo vratarjevo vratnico, odbito žogo pa je De Bruyne hladnokrvno pospravil v mrežo za 0:3.

Rezervist ublažil poraz Chelseaja
V nadaljevanju se igra Londončanov ni pretirano popravila, še naprej so bili gostje tisti, ki so narekovali ritem igre, edini zadetek v drugem delu srečanja je padel v izdihljajih tekme, ko je rezervist Callum Hudson-Odoi iz protinapada malce ublažil visok poraz svoje ekipe. 20-letnik je izkoristil manjšo nepozornost Aleksandra Zinčenka in zadel s strelom ob vratnici po podaji z leve strani. Z zmago so se nogometaši Man Cityja dvignili na peto mesto, Chelsea je osmi. V naslednjem krogu sinjemodri na Etihadu gostijo Brighton & Hove Albion, Chelsea gostuje v Leicestru.

Frank Lampard se je na klopi Chelseaja znašel v hudi rezultatski krizi. Foto: Reuters