Oliver Burke je v 74. minuti odločil o zmagovalcu. Foto: EPA

S tem je prekinjen niz 13 tekem rdečih vragov brez poraza (deset zmag in trije remiji). Sheffield United je v gledališču sanj slavil prvič po 47 letih oziroma decembru 1973.

Gostitelji so bili v prvem polčasu bledi kot že dolgo ne, kar je z zadetkom v 23. minuti kaznoval Kean Bryan, ki je mrežo zatresel z glavo po strelu iz kota. V 64. minuti se je zdelo, da bodo stvari prišle na svoje mesto, ko je na enak način izenačil kapetan Harry Maguire.

Toda deset minut pozneje so si domači privoščili novo neumnost. Poigravali so se v kazenskem prostoru in žoge niso izbili, kar je izkoristil rezervist Oliver Burke. Pri tem mu je pomagal Axel Tuanzebe, od katerega se je žoga odbila pod prečko.

V podobni priložnosti kmalu zatem gostitelji niso imeli toliko sreče, Alexu Tellesu je veselje preprečil okvir vrat.

Manchester United v tej sezoni v gosteh še ni izgubil, doma pa je po Crystal Palaceu, Tottenhamu in Arsenalu doživel že četrti poraz, vendar prvega po 1. novembru.

Delitev točk med Evertonom in Leicestrom

V derbiju zasledovalcev najboljših sta se pomerila Everton in Leicester. Nogometaši iz Liverpoola so z natančnim strelom Jamesa Rodrigueza z roba kazenskega prostora v 30. minuti povedli, v 67. minuti pa je Youri Tielemans izenačil. Leicester je tako zamudil priložnost, da se na vrhu lestvice izenači z Manchester Cityjem, ki je bil v torek v gosteh kar s 5:0 boljši od West Bromwicha.

Sorodna novica Tuchel trener Chelseaja: Komaj čakam, da bom tekmoval v Premier ligi

Brez golov na Stamford Bridgeu

Chelsea še ni izšel iz krize. Novi trener Thomas Tuchel, ki je v torek na klopi uradno zamenjal Franka Lamparda, se je moral ob debiju zadovoljiti z remijem brez zadetkov proti Wolverhamptonu. V tolažbo mu je lahko dejstvo, da je vodil šele en trening. Modri so imeli sicer vso tekmo izrazito terensko premoč, toda veliko priložnosti si niso pripravili.

V zadnjih trenutkih tekme je bil po kotu in strelu Kaija Havertza gostujoči vratar Rui Patricio praktično že premagan, a je imel srečo, da je na poti v mrežo žoga v glavo zadela novinca pri Wolverhamptonu Williana Joseja. Na drugi strani bi lahko gosti v 77. minuti kaznovali jalovo premoč domačih, a je Pedro Neto z lobom žogo poslal le na prečko.