Bruno Fernandes je natančno izvedel najstrožjo kazen. Vratar Aston Ville Emiliano Martinez se je vrgel v pravo smer, a je bil prekratek. Foto: Reuters

Izbranci Oleja Gunnarja Solskjaerja so na prvenstvu ujeli zmagoviti ritem, ki ga niso imeli vse od zadnjega naslova maja 2013. Po izpadu iz Lige prvakov v Leipzigu so vse moči usmerili v Premier ligo, kjer so uspešni tudi na napetih tekmah. Naslednji teden jih čakata še tekmi v ligaškem pokalu proti Manchester Cityju in v 3. krogu Pokala FA proti Watfordu. Navijači so si seveda že podčrtali 17. januar, ko se bosta na Anfieldu srečali vodilni ekipi angleškega prvenstva.

Gostje so znova dokazali, da so v tej sezoni naredili velik korak naprej. To je bil njihov prvi poraz na zadnjih šestih tekmah.

Anthony Martial se je odlično znašel pred vrati Aston Ville pet minut pred odmorom. Foto: Reuters

Martial izkoristil lepo podajo Wan Bissake
Rdeči vragi so povedli pet minut pred odmorom, ko je Aaron Wan-Bissaka ušel po desni strani in podal pred vrata. Anthony Martial je s petih metrov z glavo spretno preusmeril žogo v mrežo.

Traore kronal boljšo igro Aston Ville
Aston Villa je prevzela pobudo na začetku drugega polčasa. Napadalec Ollie Watkins je zapretil z glavo v 52. minuti, se je s parado izkazal David de Gea.

V 58. minuti so bili gostitelji nepozorni pri prostem strelu, Aston Villa ga je hitro izvedla, Jack Grealish je pred vrati opazil Bertranda Traoreja, ki je iz bližine potisnil žogo v mrežo.

Fernandes odločil z bele točke
Po uri igre je Douglas Luiz v kazenskem prostoru podrl Paula Pogbaja. Francoz je zelo hitro padel, a je videosodnik potrdil odločitev Michaela Oliverja. Z bele točke je bil natančen Bruno Fernandes. To je bil že njegov 11. gol v tej sezoni in peti z enajstih metrov.

Gostje so skušali pritisniti, a si niso več priigrali izrazitih priložnosti. Pogba in Marcus Rashford nista bila natančna, ko sta že četrt ure pred koncem odločila srečanje na Old Traffordu.

Solskjaer: Ogromen napredek v zadnjem letu
"Zelo sem zadovoljen s predstavami v zadnjem mesecu. Zares smo se izboljšali v letu dni. 1. januarja lani smo izgubili proti Arsenalu, od takrat naprej je napredek ogromen," je bil navdušen junak finala Lige prvakov maja 1999 v Barceloni Solskjaer.

Smith: Pogba se je sam spotaknil
"Nisem bil zadovoljen s prvim polčasom. Niti približali se nismo naši pravi igri. Ritem igre je bil prepočasen, to pač ni bila prijateljska tekma. V drugem delu smo se dvignili in tako bi morali igrati vseh 90 minut. Sporna enajstmetrovka je odločila. Ob igrišču se mi sprva odločitev ni zdela sporna, a nato sem si pogledal posnetek v garderobi in jasno je, da se je Pogba sam spotaknil," je poudaril trener Aston Ville Dean Smith.

Tomaš Souček je dosegel odločilni zadetek na Goodison Parku. Foto: Reuters

Souček odločil na Goodison Parku
Na uvodni tekmi 17. kroga je Everton izgubil proti West Hamu z 0:1. Nogometašem iz vzhodnega dela Londona je pripadla prva tekma na angleških tleh v tem letu. Mož odločitve na Goodison Parku je bil Čeh Tomaš Souček, ki je edini gol na tekmi dosegel v 86. minuti.

West Ham je ostal na desetem mestu. Domači nogometaši, ki jih vodi Carlo Ancelotti, po nepopolnem 17. krogu ostajajo na četrtem mestu.