Luca Antonini je v izdihljajih srečanja zapečatil usodo Juventusa. Foto: Reuters
Nogometaši Rome so takole proslavili zadetek Mattie Destra. Foto: Reuters
Mauro Icardi
Mauro Icardi je Interju prinesel zmago. Foto: Reuters
Rafael Benitez
Rafael Benitez z realizacijo svojih varovancev ne more biti zadovoljen. Gonzalo Higuain je proti Atalanti v Bergamu v 86. minuti sicer poravnal izid, a je nato v sodnikovem dodatku zapravil strel z bele točke za zmago. Foto: Reuters

Rimljanom, ki so v prejšnjem krogu v Genovi proti Sampdorii zgolj remizirali, je poln izkupiček točk prinesel Mattia Destro, ki je mrežo nasprotnika zatresel že v 9. minuti. 23-letni italijanski reprezentančni napadalec je izkoristil lepo podajo Gervinha in s strelom iz neposredne bližine premagal nemočnega vratarja Federica Agliardija.

V nadaljevanju so bili gledalci na Olimpicu priča kopici zapravljenih polpriložnosti na obeh straneh, vroče je bilo predvsem v 69. minuti, ko je najprej vrata grdo zgrešil Alessandro Florenzi, na drugi strani pa je z glavo priložnost za izenačujoči zadetek zapravil Hugo Almeida. Vse dvome o zmagovalcu je v 81. minuti po podaji Mapoua Yanga-Mbiwe s strelom iz neposredne bližine razblinil Daniele De Rossi. Na klopi gostujoče ekipe je tekmo v celoti odsedel Luka Krajnc.

Antonini zadel za veliko slavje Genoe
V Genovi je italijanski prvak Juventus utrpel prvi prvenstveni poraz v letošnji sezoni. Za črno-bele je bila usodna Genoa, ki se je večji del tekme zgolj branila. Gostje so proti vratom Matie Perina sprožili kar 16 strelov, a le štiri žoge so zletele v okvir vrat. Do trenutka odločitve je prišlo šele v četrti minuti sodnikovega dodatka v drugem polčasu, ko je žogo po podaji nekdanjega Juventusovega napadalca Alessandra Matrija v mrežo iz bližine le nekako strpal Luca Antonini. Ta je okroglo usnje sicer slabo zadel, a ravno dovolj močno, da ga z golove črte ni uspel izbiti Giorgio Chiellini.

Do zmage tudi Fiorentina in Inter
Potem ko je v prejšnjem krogu Josip Iličić na San Siru zadel za točko proti Milanu (1:1), se tokrat ni vpisal med strelce. Skupaj z rojakom Jasminom Kurtićem je odigral vso tekmo proti Udineseju, ki so jo nogometaši Fiorentine dobili s 3:0. Dvakrat je bil uspešen Khouma Babacar, v 81. minuti je mrežo Orestisa Karnezisa zatresel še Borja Valero. Zmage sta se veselila tudi Samir Handanović in Rene Krhin. Prvi je za Inter med vratnicama odigral vso tekmo, drugi je vstopil šele povsem na koncu. Milančani so Sampdorio odpravili z 1:0, v 90. minuti je bil z bele točke natančen Mauro Icardi. S Chievom na predzadnjem mestu po porazu v Palermu (1:0) ostajajo Valter Birsa - igral je do 84. minute -, Boštjan Cesar in Dejan Lazarević, ki sta sedela na klopi. Za Palermo je Siniša Anđelković odigral vso tekmo.

9. krog:
SASSUOLO -
EMPOLI 3:1 (0:1)
Missiroli 56., Floccari 61., Berardi 73.; Croce 18.
Berardi je v 59. min zastreljal 11-m.

ATALANTA - NAPOLI 1:1 (0:0)
Denis 58.; Higuain 86.
RK: Cigarini 83./Atalanta
Higuain (Napoli) je v 92. minuti zapravil 11-m.

CAGLIARI - MILAN 1:1 (1:1)
Ibarbo 24.; Bonaventura 35.

FIORENTINA - UDINESE 3:0 (1:0)
Babacar 44., 70., Valero 81.
Iličić in Kurtić (oba Fiorentina) sta igrala vso tekmo.

Rigoni 81.
Anđelković (Palermo) je igral vso tekmo, Birsa do 84. minute. Cesar in Lazarević (vsi Chievo) sta bila na klopi.

ROMA - CESENA 2:0 (1:0)