Zaradi testiranja je dodanih umetnih 2 sekunde delaya.

Nogomet - Arhiv

Žoga je okrogla: Prvak je znan, reprezentanca pa polna neznank

Sanje o tretjem naslovu Olimpije v zadnjih štirih sezonah so se po remiju na sobotnem derbiju v največji meri razblinile. Tako menijo sogovorniki v drugi pomladanski pogovorni nogometni oddaji Žoga je okrogla.

Vratar Napolija Ospina že zapustil bolnišnico

Vratar Napolija David Ospina je zapustil bolnišnico, kamor so ga prepeljali v nedeljo po poškodbi glave na tekmi Serie A proti Udineseju. Preiskave so pokazale, da ni utrpel hujših poškodb, vseeno pa bo Kolumbijec izpustil tekme za izbrano vrsto.

Oblak vztraja, da ni branil zaradi poškodbe, o "določenih stvareh" noče razglabljati

Slovenska nogometna reprezentanca se je zbrala na Brdu pri Kranju, kjer je začela priprave na uvodni tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020.

Cristiano Ronaldo pod drobnogledom Uefe

Uefa je proti napadalcu Juventusa Cristianu Ronaldu odprla disciplinski postopek zaradi neprimernega proslavljanja na zadnji tekmi Lige prvakov proti Atleticu iz Madrida.

Iličić, Šporar in Berić z goli na Brdo. Kdo bo začel v napadu v Hajfi?

Največja hiba Slovenije v letu 2018 so bili nerazpoloženi strelci, a pred začetkom kvalifikacij za Euro 2020 so prav napadalci najboljši del reprezentance, ki jo v četrtek čaka Izrael, v nedeljo pa Makedonija. Dvoma ni - prva violina bo Josip Iličić.

Liverpool spet na vrhu, a brez težav ni šlo

Nogometaši Liverpoola so se pričakovani vrnili na vrh angleškega prvenstva, a so morali za zmago (1:2) proti predzadnjem Fulhamu trepetati. Odrešil jih je James Milner iz enajstmetrovke v 81. minuti.

Reus obdržal Borussio v igri za naslov, Bavarci stresli jezo po izpadu iz Lige prvakov

Marco Reus je v 92. minuti priigral tri točke dortmundski Borussii na derbiju 26. kroga Bundeslige v Berlinu (2:3). Bayern je po grenkem porazu proti Liverpoolu jezo stresel nad Mainzem (6:0).

Derbi della Madonnina Interju; prvi poraz Juventusa

Rane po izpadu v Evropski ligi so si nogometaši Interja zalizali z zmago v milanskem derbiju, ki se je končal z 2:3. Za presenečenje je poskrbela Genoa, ki je Juventusu prizadejala prvi poraz v Serie A v tej sezoni.

Gorica presenetila Domžale za prvo zmago po petih mesecih

Aluminij je po črni seriji treh porazov doma s 4:0 razbil Rudar. Še daljši, kar petmesečni niz brez zmage je prekinila Gorica, ki je s preobratom v osmih minutah ukanila tretje Domžale z 2:1, s čimer se je sklenil 23. krog Prve lige.

Brkić: Na poraz v Kranju je bilo še najlažje pozabiti z derbijem

"Mislim, da so naši navijači ne glede na razliko na lestvici domov odšli zadovoljni s tem, kar so videli," je po remiju brez zadetkov v Stožicah dejal vezist Olimpije Goran Brkić, ki mu je v 49. minuti po strelu od daleč veselje preprečila vratnica.

Drugi Struna namesto Skubica; bo Krhin prišel na Brdo?

Nedelja je prinesla dve spremembi v nogometni reprezentanci Slovenije, ki se bo drevi začela zbirati na Brdu pri Kranju. Bočni branilec Andraž Struna bo nadomestil Nejca Skubica, medtem ko bo vratar Grega Sorčan zamenjal Matica Kotnika.

Pragmatični Mariborčani izpolnili cilj - Milanič zadovoljen s točko v Stožicah

Darko Milanič je pred derbijem v Stožicah poudaril, da njegovi izbranci niti za trenutek ne smejo pozabiti, da imajo 10 točk naskoka pred Olimpijo. Vijoličasti so s pragmatično igro izpolnili cilj.

Jimenez in Jota izločila rdeče vrage iz Pokala FA

Nogometaši Wolverhamptona so v četrtfinalu Pokala FA izločili Manchester United z 2:1 in tako zaokrožili zelo slab teden rdečih vragov. Po nedeljskem uspehu Brightona po "loteriji" so že izžrebali polfinalna para.

Zidane začel z zmago, spodrsljaj Atletica, Messi spet čaral

Zinedine Zidane je uspešno začel nov mandat na klopi Reala iz Madrida - madridski velikan je v 28. krogu La lige z 2:0 premagal Celto Vigo. Drugi madridski prvoligaš, Atletico, je izgubil proti Athletico Bilbau (2:0).

Olimpija in Maribor streljala s slepimi naboji

Nogometaši Olimpije in Maribora so se v 23. krogu državnega prvenstva razšli brez golov (0:0), kar pomeni, da so vijoličasti na vrhu lestvice ohranili deset točk naskoka pred zeleno-belimi.

Zahovič: Sodil bo Skomina, vsak dvom je odveč

"Derbi je nenormalen adrenalin, pozitivna trema," pravi pred današnjim obračunom Olimpije in Maribora Zlatko Zahovič, ki še ne ve, ali bo na klopi ali VIP-tribuni. "Verjemite, da je na klopi lažje."

Fifa bo predlagala širitev SP-ja v Katarju z 32 na 48 ekip

Predsednik Mednarodne nogometne zveze Gianni Infantino je po zasedanju sveta Fife v Miamiju dejal, da bo Fifa predlagala širitev svetovnega prvenstva leta 2022 v Katarju z 32 na 48 ekip.

Kronaveter: Če ta derbi dobimo, je še nekaj možnosti, da se kaj "zakuha"

Rok Kronaveter je prejšnji konec tedna v Kranju prvič igral za Olimpijo v spomladanskem delu Prve lige TS. Na zelenici je bil pol ure in s soigralci doživel boleč poraz. "Proti Mariboru je zdaj tekma za biti ali ne biti," pravi pred sobotnim derbijem.

Rdeči vragi bodo v četrtfinalu izzvali Barco, angleški par Tottenham - City

Na sedežu Evropske nogometne zveze v Nyonu je brazilski vratar Julio Cesar izžrebal četrtfinalne pare Lige prvakov: Ajax - Juventus, Liverpool - Porto, Tottenham - Manchester City in Manchester United - Barcelona.

Benfica končala pravljico zagrebškega Dinama - Stojanović izključen v podaljšku

Nogometaši Benfice so na povratni tekmi osmine finala Evropske lige premagali zagrebški Dinamo s 3:0 po podaljšku. Petar Stojanović je bil izključen v 104. minuti zaradi ugovarjanja sodniku. Presenetljivo je izpadla Sevilla.