Matic Vrbanec je nova okrepitev nogometnega kluba Mura. Za prekmurski klub bo igral vsaj do 31. decembra 2025.

Oblaku ne bo treba skrbeti glede Mbappeja

La liga Oblaku ne bo treba skrbeti glede Mbappeja

25.9.2024

Francoski nogometni zvezdnik Kylian Mbappe je predčasno končal torkovo tekmo španskega prvenstva proti Alavesu, njegov klub Real Madrid pa je potrdil, da je staknil poškodbo leve stegenske mišice.

Gladke zmage Celja, Olimpije in Maribora

Pokal Pivovarna Union Gladke zmage Celja, Olimpije in Maribora

25.9.2024

Nogometaši Celja so se uvrstili v 3. krog Pokala Pivovarna Union. V 2. krogu so v gosteh s 3:0 premagali Dravinjo.

Mijatović nakazal, da želi ostati na čelu nogometne zveze

NZS Mijatović nakazal, da želi ostati na čelu nogometne zveze

25.9.2024

Nogometno zvezo Slovenijo po pestrem tekmovalnem letu 2024 v naslednjem mesecu čaka še volilna skupščina, ki bo 24. oktobra, ko mandat poteče tudi predsedniku Radenku Mijatoviću. Slednji je potrdil, da razmišlja o ponovni kandidaturi.

Svetovni prvak s Francijo pri 31 letih postavil kopačke v kot

Nogomet Svetovni prvak s Francijo pri 31 letih postavil kopačke v kot

25.9.2024

Otrok Lensa, kar deset let član Reala Madrida, tri leta pri Manchester Unitedu, vmes je leta 2018 s Francijo postal svetovni prvak. Vendar kronične težave s koleni so prehude in Raphaël Varane je pri 31 letih oznanil konec športne kariere.

Alaves ob koncu ogrozil predtem gladko zmago Madrida

La Liga Alaves ob koncu ogrozil predtem gladko zmago Madrida

25.9.2024

80 minut je Real Madrid vladal zelenici, povedel že v prvi minuti, prvi izjemni gol v dresu belih je zabil Mbappé, na semaforju je bilo že 3:0. Vendar Alaves se ni predal, zabil dva hitra gola in grozil z izenačenjem, na koncu pa je Madrid slavil s 3:2.

Guardiola že napovedal: Tudi v osmini finala bomo igrali z drugo ekipo

Ligaški pokal Guardiola že napovedal: Tudi v osmini finala bomo igrali z drugo ekipo

25.9.2024

Nogometaši Chelseaja so v tretjem krogu ligaškega pokala visoko (5:0) odpravili četrtoligaša Barrow, za najglasnejše besede pa je po torkovih tekmah poskrbel trener Manchester Cityja Pep Guardiola.

Agba z Olimpijo podaljšal do leta 2028

Prva liga Agba z Olimpijo podaljšal do leta 2028

25.9.2024

Mladi nigerijski obrambni vezist Peter Agba je s ta čas vodilnim klubom slovenskega nogometnega prvenstva Olimpijo podaljšal sodelovanje vse do poletja 2028.

Beograjski derbi "Slovenski maestro" odličen ob najvišji gostujoči zmagi Zvezde nad Partizanom

24.9.2024

Crvena zvezda je prepričljivo dobila 174. večni derbi s Partizanom (0:4). Pomemben delež k uspehu rdeče-belih je prispeval vezist slovenske reprezentance Timi Max Elšnik.

Blažič se je preselil v Združene arabske emirate

Nogomet Blažič se je preselil v Združene arabske emirate

23.9.2024

Slovenski reprezentančni branilec Miha Blažič bo kariero nadaljeval v Združenih arabskih emiratih. 31-letni Koprčan je podpisal pogodbo z Ittihad Kalbo, ki je trenutno na enajstem mestu v prvi ligi.

Euro 2024 Uefa priznala napako sodnika Taylorja, ki ni zapiskal najstrožje kazni po roki Cucurelle

23.9.2024

Evropska nogometna zveza je priznala, da je sodniška ekipa v četrtfinalu evropskega prvenstva med Španijo in Nemčijo naredila napako, ker ni dosodila enajstmetrovke gostiteljem po igranju z roko španskega branilca Marca Cucurelle.

Odlični vezist Rodri že končal sezono, saj ga čaka operacija desnega kolena

Premier liga Odlični vezist Rodri že končal sezono, saj ga čaka operacija desnega kolena

23.9.2024

Španski reprezentant v vrstah Manchester Cityja Rodri bo zaradi strgane sprednje križne vezi v desnem kolenu izpustil nadaljevanje sezone.

Maribor po zagotovljeni zmagi predstavil obetavna mladinca

Prva liga Maribor po zagotovljeni zmagi predstavil obetavna mladinca

23.9.2024

Prvič se je zgodilo, da sta bila na članski tekmi Maribora na zelenici dva mladinca. Priložnost sta dobila 16-letni Žan Meško in 17-letni Niko Osterc. Rekorder po najzgodnejšem debiju v vijoličastem dresu je sicer Petar Stojanović.

Ter Stegen verjetno že odigral zadnjo tekmo v sezoni

Poškodba vratarja Barcelone Ter Stegen verjetno že odigral zadnjo tekmo v sezoni

23.9.2024

Barcelona je uradno potrdila, da si je vratar Marc-Andre ter Stegen strgal tetivo pogačice desnega kolena. Nemec mora na operacijo in verjetno je zanj sezona že končana.

Milan z golom Gabbie v 89. minuti dobil prestižni mestni derbi

Serie A Milan z golom Gabbie v 89. minuti dobil prestižni mestni derbi

22.9.2024

Po šestih zaporednih porazih je Derby della Madonnina znova pripadel Milanu. Matteo Gabbia je z izjemnim strelom z glavo v 89. minuti zagotovil prestižno zmago nad Interjem z 2:1.

Stones v 98. minuti Cityju priboril točko proti topničarjem

Premier liga Stones v 98. minuti Cityju priboril točko proti topničarjem

22.9.2024

Derbi 5. kroga angleške Premier lige med Manchester Cityjem in Arsenalom se je končal brez zmagovalca. Bilo je 2:2, za delitev točk pa je v 98. minuti poskrbel John Stones.

Maribor po prvi četrtini diha za vrat Olimpiji, povsem blizu tudi Celje

Prva liga Maribor po prvi četrtini diha za vrat Olimpiji, povsem blizu tudi Celje

22.9.2024

S tremi goli v drugem polčasu so nogometaši Maribora v Lendavi premagali Nafto s 3:0 in se po prvi četrtini prvenstva približali Olimpiji le na točko zaostanka. Celje je z enakim izidom slavilo v Domžalah in je že na tretjem mestu, dve točki za zmaji.

Barcelona po novi gladki zmagi za dlje časa ostala brez vratarja ter Stegna

La liga Barcelona po novi gladki zmagi za dlje časa ostala brez vratarja ter Stegna

21.9.2024

Nogometaši madridskega Reala so se po slabšem startu v sezono hitro zbrali in v 6. krogu odpravili Espanyol s 4:1. Gostje so povedli na začetku drugega polčasa, potem pa je kraljevi klub prestavil v prestavo višje.

Rdeči vragi zapravili številne priložnosti in vse bolj izgubljajo stik z vrhom

Premier liga Rdeči vragi zapravili številne priložnosti in vse bolj izgubljajo stik z vrhom

21.9.2024

Nogometaši Manchester Uniteda so v 5. krogu Premier lige osvojili le točko. Crystal Palace se je z borbeno predstavo na Selhurst Parku z rdečimi vragi razšel brez zadetkov.

Werder jo je s

Bundesliga Werder jo je s "petardo" v mreži še dobro odnesel proti izjemnim Bavarcem

21.9.2024

Nogometaši Bayerna, ki so maja prvič po enajstih letih ostali brez lovorike, so udarno odprli novo sezono. V 4. krogu je bil Werder popolnoma nemočen proti Bavarcem (0:5). To je bila uspela generalka pred obračunom s prvaki iz Leverkusna.